14:06 / 26.11.2012

Sezon halówki czas zacząć! Inauguracja Elbląskiej Ligi Halowej

W miniony weekend zainaugurowano rozgrywki Elbląskiej Ligi Halowej w sezonie 2012/2013. Już na starcie nie brakowało efektownych zwycięstw, emocji, dramaturgii i oczywiście niespodzianek. To już czternasty sezon Elbląskiej Ligi Halowej. Tym razem do rywalizacji o miano najlepszej drużyny halowej w Elblągu przystąpiło 30 zespołów, podzielonych na dwie ligi.

SuperLiga

W SuperLidze najwięcej emocji przysporzył kibicom pojedynek, w którym ubiegłoroczny wicemistrz Bogdanka zmierzył się z Wiarusem. Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, a o wygranej zadecydowały detale. Do przerwy mieliśmy remis 1:1, a losy pojedynku rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Zwycięstwo Bogdance 3:2 zapewnił niezawodny Michał Tomczyk.
Podobne emocje towarzyszyły pojedynkowi w którym NORTHSERVIS-PSP (dawniej Straż Pożarna) zmierzył się ze Służbami Miejskimi. Pierwsza, bezbramkowa połowa nie zapowiadała emocji, które miały miejsce po przerwie. Obie drużyny nastawiły się na ofensywę, co ostatecznie bardziej opłaciło się Służbom Miejskim, które wygrały 2:1. NORTHSERVIS-PSP mógł jeszcze w ostatnich sekundach doprowadzić do wyrównania, jednak po strzale jednego z zawodników, piłka trafiła w słupek.

Dobrze tegoroczne rozgrywki rozpoczął obrońca mistrzowskiego tytułu. Energa Kogeneracja na inaugurację zmierzyła się z zawsze groźnym i nieobliczalnym Metrotestem. Wydawało się, że spotkanie będzie zacięte i wyrównane, jednak już pierwsza połowa, wygrana przez Energę 6:0, zweryfikowała te plany. Po przerwie obrońcy tytułu potwierdzili jeszcze swoją dominację i ostatecznie wygrali 9:2. Tym samym potwierdzili, że także w tym sezonie, znajdują się w gronie drużyn, które walczyć będą o mistrzowski tytuł.

Wyniki 1. kolejki:
Asenhajmer - Ex.Sport/PC Koni 2:4, NORTHSERVIS-PSP - Służby Miejskie 1:2, Bogdanka - Wiarus 3:2, REM - Hydroton Dream 0:0, Metrotest - Energa 2:9, Stokrotki - DRE 1:5, BTH - AC Mapei 1:3.

I liga

Dużo bardziej pracowity weekend miały I-ligowe drużyny, które rozegrały dwie kolejki spotkań. W sobotę padł nowy rekord ligi, a wszystko za sprawą piłkarzy Liry, którzy pokonali ZUO aż 21:0. Wcześniejszy rekord ELH (19:1), także należał do Liry. W wygranym meczu z ZUO najskuteczniejszym zawodnikiem został Mateusz Kończyński, zdobywca sześciu bramek. Lira swoją dobrą dyspozycję potwierdziła także w niedzielę, pokonując 4:1 C.R.P. Wopal.

O tym, że trzeba i warto grać do końca przekonali się piłkarze beniaminka Lux-Car Lambada, którzy w sobotę zagrali z zespołem EDBA. Lux-Car potrzebował zbyt dużo czasu by „wskoczyć” na właściwe tory, co skrzętnie wykorzystali rywale i do przerwy prowadzili 3:1. Lux-Car wprawdzie zdobył bramkę kontaktową, ale na pół minuty przed końcem przegrywał 2:3. Wtedy też dokonał rzeczy niemal niemożliwych, ale jakże pięknych w sporcie. W ciągu 30 sekund Lux-Car zdołał nie tylko doprowadzić do remisu, ale zdobyć także zwycięską bramkę, która padła niemal równo z końcową syreną, a jej autorem był Kamil Kowalski.

W niedzielę Lux-Car Lambada nie fundował już swoim kibicom aż tak dużej dawki emocji i losy pojedynku z Paradoksem rozstrzygnął zdecydowanie szybciej. Wygrana 5:1 okazała się w pełni zasłużona.
Kolejne mecze zespoły rozegrają w najbliższą niedzielę, 2 grudnia, w hali MOS przy ul. Kościuszki. Od godz. 10. do rywalizacji przystąpią I-ligowcy, natomiast od 14.40 na parkiet wybiegną zespoły SuperLigi.

Wyniki 1. koljeki:
Lira - ZUO Elbląg 21:0, C.R.P. Wopal - Victoria 2010 10:1, Amatorzy - Alstom Power Zakład Turbin 5:2, Legioniści - Zryw 4:1, EDBA - Lux-Car Lambada 3:4, Paradoks - ECM El-Hurt 6:0, Trendy Club - PBG Jankowiak 2:2, Dowodzenie - Decoro 4:5.

Wyniki 2.kolejki:
Lux-Car Lambada - Paradoks 5:1, Zryw - EDBA 3:2, Alstom Power Zakład Turbin - Legioniści 2:7, Victoria 2010 - Amatorzy 0:6, ECM El-Hurt - Trendy Club 3:5, Lira - C.R.P. Wopal 4:1, ZUO Elbląg - Decoro 2:11, PBG Jankowiak - Dowodzenie 1:6.