› bieżące
13:16 / 22.04.2014

Siatkarki AZS PWSZ Elbląg w finale Akademickich Mistrzostw Polski!

Siatkarki AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wywalczyły awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. — Będziemy walczyć o podium — zapowiada ich trener Adam Jażdżyński.

W dniach 11-14 kwietnia 2014 roku w Warszawie odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Studentki PWSZ w Elblągu w składzie: Bąk Justyna, Cupisz Joanna, Czapiewska Magdalena, Gaworek Karolina, Rzeszot Anna, Szostak Katarzyna, Tchórzewska Monika, Wąsik Izabella, Waszak Marta, Zalewska Aleksandra, Ligęza Magdalena zajęły 3. miejsce pokonując na swojej drodze żeńskie drużyny m.in. z Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, czy Politechniki Lódzkiej. — To jest wielki sukces całego zespołu, a przy tym dobra promocja naszej Uczelni na arenach sportowych — stwierdza trener z elbląskiej PWSZ . Finały akademickich MP odbędą się w dniach 1-4 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.