13:07 / 11.12.2016

Siatkarską Solidarność dopadł kryzys

Takich emocji już dawno nie było w siatkarskich rozgrywkach Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ostatnie mecze drużyn aspirujących do mistrzowskiego tytułu, stały na wysokim poziomie i z powodzeniem mogły być ozdobą każdej amatorskiej ligi w naszym kraju.

Ach co to były za mecze - tak o spotkaniach czołowych ekip Awangarda Volley Ligi mówili kibice odwiedzający Gimnazjum nr 9. Im bliżej końca pierwszej rundy, tym coraz ciekawiej dzieje się na boisku. Zespoły, które aspirują do mistrzowskiego tytułu stoczyły między sobą zacięte pojedynki, a dawka emocji, jaką zafundowali kibicom, była tak duża, że można by nią obdzielić kilka innych spotkań. Jednak nie dla wszystkich minione dni były szczęśliwe i udane.

Powodów do zadowolenia nie mogą mieć siatkarze zespołu AKS Solidarność, których najwyraźniej dopadła zadyszka. Po udanym początku sezonu, tym razem przyszło rozprężenie, które kosztowało ich aż dwie porażki. W ramach siódmej kolejki Solidarność zmierzyła się z zespołem KAM. I choć mecz rozpoczęła od wygranego seta (25:22), to im dłużej trwało spotkanie, tym coraz częściej do głosu dochodzili rywale. Druga i trzecia partia, były wyrównane, ale dwukrotnie lepiej w końcówce nerwy na wodzy utrzymali siatkarzem KAM zwyciężając 25:23 i całe spotkanie 2:1.

Jeszcze więcej emocji przyniósł pojedynek Solidarności z KOLEX-em Hale Stalowe, rozegrany w ramach ósmej kolejki. Już pierwszy set sprawił, że nastroje kibiców zmieniały się jak na kolejce górskiej. Po wyrównanym początku w drugiej części seta niewielką przewagę uzyskał KOLEX 16:13. Wystarczyła jednak chwila rozluźnienia i Solidarność zdołała najpierw wyrównać 18:18, by za chwilę wyjść na prowadzenie 20:18. Jak się później okazało, dwupunktowe prowadzenie wcale nie sprawiło, że emocji było mniej. Kilka piłek później i sytuacja znów uległa zmianie. Najpierw po błędzie rywali KOLEX doprowadza do stanu 23:23, a kiedy kolejny atak Solidarności ląduje na aucie, KOLEX wychodzi na prowadzenie 24:23. Ostatecznie set kończy się wygraną KOLEX-u 28:26. Najmniej emocji przyniosła partia druga, zakończona wygraną Solidarności 25:20. Ponownie gorąco zrobiło się w secie trzecim i ponownie zażarta walka trwała do ostatniej piłki. Drugi raz wojnę nerwów wygrał KOLEX, który zwyciężył 27:25 i cały mecz 2:1.

Na brak adrenaliny nie mogliśmy narzekać także w starciu drużyn KAM i ZNP. Sąsiedzi w tabeli zaprezentowali ciekawe widowisko, które mogło zadowolić najbardziej wybrednych koneserów siatkówki. Początek meczu, to przewaga ekipy KAM, która lepiej radziła sobie na boisku i miała po swojej stronie więcej atutów. Siatkarze ZNP nie mogli poradzić sobie z precyzyjnymi atakami rywali, których większa część kończyła się powodzeniem. Nic więc dziwnego, że pierwszego seta przegrali 18:25. Obraz meczu zmienił się w drugim secie. Tym razem to ZNP miało więcej atutów po swojej stronie i niemal wszystkie wykorzystywał. A to sprawiło, że drugi set zakończył się ich wygraną 25:17. Zatem o losach meczu decydować miała partia trzecia. W niej wyrównana walka toczyła się do połowy seta. Później KAM zaczął odskakiwać rywalom i mimo ambitnej pogoni „Nauczycielom” nie udało się już odwrócić losów seta. Trzecia partia zakończyła się wygraną KAM 25:21, a cały mecz wynikiem 2:1.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 7. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Paweł Olszewski z zespołu KAM, natomiast najlepszym graczem 8. kolejki został Tomasz Bogdan z zespołu KOLEX Hale Stalowe. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 7. kolejki:
Techtrans Elbląg - Merkury Elbląg 1:2 (25:21, 14:25, 9:25)
Sisley Volley Team - KOLEX Hale Stalowe 1:2 (23:25, 25:21, 22:25)
AKS Solidarność - KAM 1:2 (25:22, 23:25, 23:25)
ZNP Elbląg - Major i Przyjaciele 2:1 (25:22, 25:23, 19:25)
Pauza: LOGBARTRANS.

Wyniki 8. kolejki:
KOLEX Hale Stalowe - AKS Solidarność 2:1 (28:26, 20:25, 27:25)
Major i Przyjaciele - Techtrans Elbląg 2:1 (25:15, 22:25, 25:15)
KAM - ZNP Elbląg 2:1 (25:18, 17:25, 25:21)
LOGBARTRANS - Sisley Volley Team - przeł. na inny termin
Pauza: Merkury Elbląg.
----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk występująca w rozgrywkach PlusLigi. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce pokonał przed własną publicznością Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Natomiast już w najbliższą sobotę gdańszczanie zagrają na wyjeździe i w Olsztynie zmierzą się z tamtejszym AZS-em. W tabeli LOTOS Trefl Gdańsk z dorobkiem 17 punktów nadal plasuje się na 8 pozycji. Natomiast kolejny ligowy mecz w ERGO Arenie zespół z Trójmiasta rozegra w środę (14.12) o godz. 18:30 i przed własną publicznością zmierzy się z AZS Częstochowa. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.