› sport
16:05 / 19.06.2013

Siatkarskie talenty z Elbląga na turnieju w Częstochowie

Siatkarskie talenty z Elbląga na turnieju w Częstochowie

fot. nadesłane

Od dziś do piątku włącznie stolicą siatkarskiej młodzieży uczącej się w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych będzie Częstochowa. W nowoczesnej hali „Częstochowa” spotkają się talenty siatkarskie z gimnazjów i liceów tworzących reprezentacje regionalne.

Mecze rozpoczynają się każdego dnia o godz. 9:00. Dodatkowo reprezentacje liceów uczestniczyć będą w specjalnych testach jakie są jednym z elementów oceny zarówno talentu jak i postępu w rozwoju młodych zawodników. Testy dla uczniów Gimnazjum przeprowadzone były w czasie turniejów półfinałowych.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju z udziałem Minister Sportu Pani Joanny Muchy zaplanowane na czwartek 20 czerwca około godz. 15.00, po zakończeniu drugiej serii spotkań. Obserwatorami turnieju będą koordynatorzy regionalni i wojewódzcy programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, którzy w środę 19 czerwca na specjalnej konferencji z kierownictwem projektu S.O.S. dokonają podsumowania pierwszego roku szkolenia młodzieży siatkarskiej.

W kadrze gimnazjalnej naszego regionu znajdują się oczywiście elblążanki: Aleksandra Szczygłowska, Aleksandra Wójcicka, Dominika Dziczek - 2D, a w licealnej: Paulina Wielgoszyńska - 2B.

Finałowy turniej Talentów S.O.S rozgrywany będzie 20 i 21 czerwca.

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%