14:54 / 24.02.2014

Siatkarze Kam lepsi od obrońców tytułu

Po przerwie związanej z feriami zespoły uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, powróciły na boiska. Runda rewanżowa od razu przyniosła nam sporą niespodziankę. Obrońca mistrzowskiego tytułu ekipa Nauki Jazdy Adam, przegrała z zespołem Kam 1:2.

- Po raz kolejny okazuje się, że w sporcie niczego przewidzieć nie można - mówi Dariusz Zapolski z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Najlepszym tego przykładem są ostatnie mecze rozegrane w amatorskiej lidze siatkówki, gdzie murowany faworyt zszedł z boiska pokonany.

W grupie finałowej, w której znalazło się sześć najlepszych drużyn, rundę rewanżową od falstartu rozpoczęli obrońcy mistrzowskiego tytułu. Zespół Nauki Jazdy Adam musiał uznać wyższość ekipy Kam przegrywając 1:2. Zwycięzcy trzech ostatnich edycji siatkarskiej ligi amatorów, tylko w pierwszym secie zagrali jak na mistrzów przystało, wygrywając tę partię 25:21. W dwóch kolejnych setach górą byli już siatkarze zespołu Kam zwyciężając 25:20 i 25:22. Za to o spadku formy nie można powiedzieć patrząc na grę lidera. Nauka Języków REGENT pokonała 3:0 Sisley Volley Team I i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Wyniki grupy finałowej: Kam – Nauka Jazdy ADAM 2:1 (21:25, 25:20, 25:22) ZNP Elbląg – ADAR Spedycja międzynarodowa 0:3 (23:25, 23:25, 26:28) Sisley Volley Team I – Nauka Języków REGENT 0:3 (15:25, 12:25, 16:25) Kam – Nauka Języków REGENT 1:2 (25:27, 25:23, 17:25) ADAR Spedycja Międzynarodowa – Sisley Volley Team I 2:1 (25:22, 25:17, 24:26)

Tabela: 1.Nauka Języków REGENT 7 17 17:4

2.ADAR Spedycja 7 14 14:7

3.Nauka Jazdy ADAM 6 13 13:5

4.Kam 7 10 10:11

5.ZNP Elbląg 6 4 4:14

6.Sisley Volley Team I 7 2 2:19

W grupie zespołów walczących o miejsca 7-12 rozegrane zostały tylko dwa mecze w których triumfowali zespoły znajdujące się wyżej w tabeli. Chill Out ograło 3:0 Adehadowo, a Techtrans Elbląg okazał się lepszy od ekipy Merkury Elbląg wygrywając 3:0.

Wyniki grupy o miejsca 7-12 Chill Out – Adehadowo 3:0 (25:22, 25:17, 25:20) Techtrans Elbląg – Merkury Elbląg 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

12.Merkury Elbląg 6 3 3:15

Informacje o rozgrywkach, wyniki, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.