› bieżące
13:01 / 09.02.2015

Siatkarze nadrobili zaległości w AWL

Zespoły uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w czasie ferii nadrabiały zaległości. W 11. kolejce zwycięstwa zanotował zarówno zespół ZNP jak i ekipa LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, co sprawiło, że na szczycie tabeli zmian nie odnotowano.

Choć w czasie ferii, w większości rozgrywek ligowych prowadzonych przez MOSiR, mieliśmy przerwę, to zespoły występujące w Awangarda Volley Lidze, czasu nie marnowały. 11. kolejka rozegrana została na raty, rozpoczęła się jeszcze przed feriami, a dokończona została już w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Kolejne wysokie i pewne zwycięstwo zanotował zespół LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, który zmierzył się z ostatnim w tabeli Merkurym Elbląg. Faworyt nie zawiódł, choć momentami ambitnie grający siatkarze Merkurego, sprawili rywalom nieco kłopotów. Najbardziej wyrównane były pierwszy i trzeci set, zakończone wygraną LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam po 25:19. Natomiast w drugiej partii, kibice oglądali bardziej jednostronne widowisko. Zwyciężyli siatkarze Nauki Jazdy Adam, którzy pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 14 punktów. Mimo tak efektownej wygranej, LOGBARTANS nie zdołał odzyskać pierwszego miejsca w tabeli. Te nadal należy do siatkarzy ZNP Elbląg.

Lider ligowej tabeli, zmierzył się tym razem z Techtransem Elbląg i praktycznie do ostatniej piłki musiał walczyć o wygraną. Było to na pewno najciekawsze spotkanie minionej kolejki. Obie ekipy rozpoczęły z olbrzymim zaangażowaniem, przez co żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Pierwsza partia, zakończoną wygraną ZNP 26:24, dawała nadzieję, że w kolejnych setach emocji nie zabraknie. I tak też się stało. Przez większą część drugiej odsłony, kibice mogli obserwować walkę punkt za punkt i dopiero w końcówce seta, lepiej z emocjami poradzili sobie siatkarze Techtransu, którzy drugą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 25:20. Jeszcze więcej emocji mieliśmy w trzecim secie, który lepiej rozpoczęli siatkarze Techtransu i to oni częściej byli na prowadzeniu. Końcówka należała jednak do ZNP. Lider nie tylko zdołał odrobić straty, ale ostatnie fragmenty meczu zagrał niemal bezbłędnie, dzięki czemu trzeci set padł łupem ZNP, który zwyciężył 25:22 i cały mecz 2:1.

Widowisko jednego aktora - tak można powiedzieć o dwóch pozostałych pojedynkach, rozegranych w ramach 11. kolejki. Pierwszym z bohaterów był zespół MKS Truso, który szybko, łatwo i przyjemnie ograł ekipę Chill Out. Rywale w żadnym z trzech setów nie potrafili nawiązać równorzędnej walki, dlatego porażka 0:3 nie powinna dziwić. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:12, druga 25:14, a najwięcej punktów Chill Out zdobył w trzecim secie, choć porażka 15:25 nie napawa optymizmem przed kolejnymi ligowymi meczami. Drugim z bohaterów była ekipa KAM, na przeciw której stanął zespół Sisley Volley Team. Także w tym przypadku, spotkanie było jednostronnym widowiskiem, o czym świadczyć mogą dwa pierwsze sety, zakończone wygraną zespołu KAM 25:15 i 25:17. Nieco więcej emocji mieliśmy w trzeciej partii, ale także i tym razem górą okazali się siatkarze KAM-u zwyciężając 25:21 i cały mecz 3:0.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Piotr Malinowski z zespołu LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, do którego trafiło podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 11. kolejki: LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam - Merkury Elbląg 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) ZNP Elbląg - Techtrans Elblag 2:1 (26:24, 20:25, 25:22) Sisley Volley Team - KAM 0:3 (15:25, 17:25, 21:25) Chill Out - MKS Truso 0:3 (12:25, 14:25, 15:25)

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to obecnie czwarta ekipa PlusLigi. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra w niedzielę 15 lutego, a jego rywalem będzie sąsiadujący w tabeli Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny do tej pory zgromadziły na swoim koncie po 51 punktów, dlatego stawką pojedynku jest trzecie miejsce i lepsze rozstawienie przed faza play off. Mecz rozpocznie się o godz. 14.45 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.