12:40 / 10.07.2017

Siatkarze z Malborka z Pucharem Prezydenta Elbląga

Mateusz Szturmowski i Sławomir Zemlik z Malborka zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali elbląską parę Damian Zemło/Kacper Szymula 21:13.

Aż szesnaście ekip stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Od godzin porannych boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I choć w ostatnim czasie lato nie rozpieszcza, to w niedzielę pogoda była łaskawa dla siatkarzy. Słońce i dość wysoka temperatura umilały zawodnikom oczekiwanie na kolejne mecze.

Zawody rozegrane zostały systemem brazylijski, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały trzy drużyny z Elbląga oraz zespół z Malborka. W pierwszym półfinale zespół Zemło/Szymula grający w składzie Damian Zemło/Kacper Szymula) po bardzo ciekawym i zaciętym meczu pokonali Niepoważnych Wojciech Marcinkiewicz/Łukasz Andruszkiewicz 21:17. Nieco mniej emocji przyniósł drugi półfinał w którym drużyna o nazwie Malbork (Mateusz Szturmowski/Sławomir Zemlik) okazała się lepsza od elbląskiej drużyny Tryrech (Michał Trybiński/Patryk Reszka), zwyciężając 21:9.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy Niepoważni i Tryrech, które starły się o trzecie miejsce. Od początku ton grze nadawali siatkarze zespołu Tryrech, którzy ostatecznie wygrali 21:13 i mogli cieszyć się z brązowych medali. Natomiast w wielkim finale Zemło/Szymula stanęli oko w oko z ekipą Malbork. Po raz kolejny goście okazali się bezkonkurencyjni i mimo, że elblążanie dzielni walczyli, to Puchar Prezydenta Elbląga pojechał do Malborka. Goście zwyciężyli 21:13 i tym samym okazali się najlepszą ekipą pierwszego w tym sezonie siatkarskiego turnieju rozgrywanego w naszym mieście. Drugi tego lata turniej siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora MOSiR rozegrany zostanie w niedzielę, 6 sierpnia.

Klasyfikacja końcowa:

1. Malbork (Mateusz Szturmowski/Sławomir Zemlik)

2. Zemło / Szymula (Damian Zemło/Kacper Szymula)

3. Tryrech (Michał Trybiński/Patryk Reszka)

4. Niepoważni (Wojciech Marcinkiewicz/Łukasz Andruszkiewicz)

Organizatorami turnieju byli: Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga.