14:15 / 23.10.2015

Siatkarze ZNP rozgościli się na fotelu lidera

Udanie nowy sezon w Awangarda Volley Lidze rozpoczęli siatkarze ZNP, którzy po dwóch kolejkach przewodzą stawce drużyn. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu w dwóch pierwszych meczach zanotowała komplet zwycięstw, nie tracąc przy tym nawet seta.

Dwa mecze i dwie wygrane po 3:0 - to bilans spotkań siatkarzy zespołu ZNP. Na inaugurację pokonali ekipę Merkury Elbląg, a w drugiej kolejce poszli za ciosem i także bez straty seta rozprawili się z zespołem MKS Truso. Jednak wynik meczu nie oddaje w pełni tego, co działo się na boisku. Młodzi siatkarze Truso okazali się wymagającym przeciwnikiem, o czy świadczyć mogą wyniki poszczególnych setów. W każdej z partii drużyny toczyły zaciętą walkę i dopiero w końcówkach setów ZNP przechylało szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pierwszy i trzeci set zakończyły się wynikiem 25:23, a w drugim Truso urwało rywalom 22 punkty. To jednak okazało się zbyt mało, by Truso mogło myśleć o zdobyczy punktowej i poprawie sytuacji w tabeli.

Dwie wygrane na swoim koncie ma także debiutujący w rozgrywkach zespół AKS Solidarność Elbląg. Tym razem o ich mocnych i słabych stronach mogli przekonać się siatkarze Sisley Volley Team. A że Solidarność w tym meczu słabszych chwil miała niewiele, to mecz zakończył się ich wygraną 3:0. Także w tym pojedynku kibice oglądali bardzo wyrównane trzy sety, a o końcowym triumfie Solidarności zadecydowała lepsza dyspozycja w decydujących fragmentach każdej z partii. W pierwszym secie Solidarność zwyciężyła 25:21. Takim samym wynikiem zakończyła się druga partia, a ostatnie starcie tego meczu zakończyło się wynikiem 25:19.

Najwięcej emocji w drugiej kolejce wzbudzał jednak pojedynek ubiegłorocznych finalistów Awangarda Volley Ligi. Starcie LOGBARTRANS z ekipą KAM miało być ozdobą tej kolejki i faktycznie tak też się stało. Mecz lepiej rozpoczęli obrońcy mistrzowskiego tytułu. LOGBARTRANS szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca partii, zwyciężając 25:19. Zupełnie inne nastroje panowały w drugim secie. Tym razem to KAM zaprezentował się zdecydowanie lepiej, wygrywając 25:21. Tak więc o losach meczu zadecydować musiał trzeci set. Tę partię na swoją korzyść rozstrzygnął LOGBARTRANS wygrywając 25:20 i cały mecz 2:1.

Tradycyjnie już z grona zwycięskich drużyn, wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Łukasz Nejdrowski z zespołu AKS Solidarność Elbląg, do którego powędrowało podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 2. kolejki: LOGBARTRANS - KAM 2:1 (25:19, 21:25, 25:20) Ludożercy z Bostonu - KOLEX Hale Stalowe 2:1 (25:22, 22:25, 25:19) MKS Truso - ZNP Elbląg 0:3 (23:25, 22:25, 23:25) Merkury Elbląg - Techtrans Elbląg 1:2 (25:22, 18:25, 25:18) AKS Solidarność - Sisley Volley Team 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to aktualni wicemistrzowie Polski, którzy w nadchodzącym sezonie nie tylko będą bronić srebrnych medali wywalczonych w PlusLidze, ale także zagrają w Lidze Mistrzów. LOTOS Trefl Gdańsk swój pierwszy mecz w tej elitarnej lidze rozegra 3 listopada, a rywalem gdańszczan będzie zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Challenge – serbska Vojvodina Nowy Sad. Prócz tego żółto-czarni zagrają z wicemistrzem Włoch – Modena Volley oraz mistrzem Słowenii – ACH Volley Lublana. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.