10:06 / 09.11.2015

Siatkówka kobieca rządziła w CSB

Na parkiecie CSB przy Grunwaldzkiej wystąpiły kobiece zespoły PGE Atomu Trefla Sopot oraz Tauronu Dąbrowy Górniczej. Te drużyny są zaciekłymi rywalami w Orlen Lidze. To było widać na boisku. Nominalne gospodynie rywalizacji przegrały jednak 1-3.

Mieszkańcy zjawili się na trybuny w liczbie kilkuset kibiców. W zasadzie szczególnych fanów Trefla była grupa kilkudziesięciu osób, dopingujących przy dźwiękach bębna Atomówki. Nazywane Energetycznymi Derbami spotkanie dobrze zaczęły sopocianki, wygrywając pierwszy set do 18 jednak nie potrafiły swojej dobrej formy pokazać w następnej partii. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego przegrały 7 punktami. Od tego momentu siatkarki Tauronu przeważały. Wygrały trzeciego seta 25-22 i miały szansę na triumf za trzy punkty na wyjątkowym terenie rywalek.

Część czwarta okazała się sukcesem zawodniczek trenera Juana Manuela Serramalera, który miał w składzie fantastyczną atakującą Rebeccę Pavan. To zawodniczka Dąbrowy zdobyła najwięcej punktów w tej rywalizacji i została MVP spotkania. Tauron wygrywając w debiucie Elbląga w lidze siatkarek wyprzedził Trefl w tych rozgrywkach. To było dla naszych kibiców spotkanie pokazowe, w którym można było podziwiać dobrą siatkówkę.

PGE Atom Trefl Sopot - Tauron Dąbrowa Górnicza 1-2 (25-18, 18-25, 22-25, 18-25)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (9), Balkestein (15), Efimienko (4), Radenković (1), Kaczorowska (4), Zaroślińska (14), Durajczyk (L) oraz Damaske (2), Łukasik (3), Kaczmar, Miros (1)

Tauron Dąbrowa Górnicza: Różycka (7), Dziękiewicz (10), Hancock (5), Ganszczyk (12), McClendon (10), Pavan (20-MVP), Strasz (L) oraz Szczurek (5), Bałucka