14:01 / 01.12.2015

Siatkówka najmłodszych w Starogardzie

W sobotę odbył się II Turniej piłki siatkowej ligi Starogardzko–Chwaszczyńskiej dzieci. W zawodach wzięło udział 6 zespołów Integracyjnego Klubu Sportowego "ATAK", który ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 19.

Chłopcy w składzie Oskar Woźny, Szymon Patecki oraz Kamil Dobosz w kategorii "Dwójek", na 24 startujące ekipy okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie spotkania. Michał Ostojski, Antek Posadzy oraz Kacper Frąszczak zajęli w swoim pierwszym turnieju bardzo dobre 13 miejsce! Dziewczynki w kategorii "Trójek" (Ala Szaruga, Julia Łukaczyk oraz Kornelia Raszewska) na 12 zespołów, które brały udział w rywalizacji, po bardzo emocjonujących pojedynkach z Gedanią Gdańsk zajęły odpowiednio 4 miejsce. Oliwia Drygiel, Milena Szlendak, Karolina Kulik - 5 miejsce! Serdecznie gratulujemy!!!!

Chłopcy w kat. 3 - Marcel Kańduła, Szymon Chochel, Kuba Król i Michał Muraszko nie mieli szczęścia w etapie grupowym, gdyż 3 drużyny miały taki sam bilans 2 zwycięstw i 1 porażki, chłopcy 1 małym punktem zajęli ostatecznie 3 miejsce w grupie, przez co trafili na poźniejszych zwyciezców całych rozgrywek i bili się o miejsca 7-9. Ostatecznie zajęliśmy również 8 miejsce startując 1 raz w obecnym składzie personalnym. W kategorii 4 chłopców wracamy ze srebrnym medalem (główni aktorzy to Igor Decyk, Tomasz Łuciw, Oliwier Woźnicki i Adrian Gąsiorowski). Jesteśmy dumni z naszych walecznych zawodników! Oby to doświadczenie zaprocentowało w poźniejszych turniejach!