› sport
13:00 / 30.05.2016

Siatkówka w Elblągu? Będzie ciężko - sponsor Trefla zakończył współpracę

Siatkówka w Elblągu? Będzie ciężko - sponsor Trefla zakończył współpracę

fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

To była niedziela, 8 listopada. Prawie 1000 kibiców zgromadziło się na jeszcze ówczesnej hali CSB, aby podziwiać dwa żeńskie teamy siatkarskie – PGE Atom Trefl Sopot oraz Tauron MKS Dąbrowę Górniczą. Mecz okazał się strzałem w dziesiątkę. Niestety, sopockiego klubu prawdopodobnie szybko nie zobaczymy w Elblągu. Powód? Pieniądze. PGE Polska Grupa Energetyczna wycofała się z długoletniej umowy sponsoringowej.

Tym samym powracamy do tematu poruszonego zaledwie kilka dni temu na naszych łamach. Informowaliśmy wówczas o ostrych cięciach dwóch trójmieskich firm – Grupy Lotos oraz Grupy Energa – w temacie wydatków na szeroko pojęty sport. Wówczas zaznaczyliśmy, że brak sponsora strategicznego może w konsekwencji oznaczać... koniec imprezy, festiwalu, koncertu bądź innego wydarzenia kulturalno-sportowego. O szczegółach można przeczytać TUTAJ

Niestety, nasze przypuszczenia i obawy potwierdziły się w przypadku klubu siatkarskiego PGE Atom Trefl Sopot, którego zawodniczki mogliśmy podziwiać w Elblągu. Jak czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu, w dniu 25 maja br. decyzją zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej  wypowiedziana została długoletnia umowa sponsoringowa, która zgodnie z zapisami miała obowiązywać od sezonu 2015/2016 do 2017/2018.

Rozwiązanie umowy przez dotychczasowego sponsora strategicznego stawia klub w bardzo trudnym położeniu. Pragniemy dodać, że PGE Atom Trefl Sopot wywiązywał się z wszystkich zapisów obowiązującej umowy sponsorskiej. Sponsor strategiczny wielokrotnie podkreślał zadowolenie z przebiegającej współpracy, a decyzja właśnie podjęta ma charakter wyłącznie ekonomiczny.

Obecnie zarząd klubu wraz z członkami rady nadzorczej spółki oraz właścicielami starają się znaleźć rozwiązanie tak niedogodnej sytuacji. Dalsze informacje odnośnie klubu oraz drużyny będą przekazywane w kolejnych komunikatach lub podczas oficjalnej konferencji prasowej w najbliższych tygodniach.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Sport i kultura w Elblągu a sponsorzy. „Dobra zmiana”?

23.05.2016 komentarzy 2

Gdy pojawiła się pierwsza informacja o tym, że Paweł Olechnowicz przestanie być prezesem zarządu Grupy Lotos, elbląskie media zainteresowały się tym tematem...