14:45 / 28.11.2012

Sierakowice niegościnne dla koszykarzy Truso. Zdecydowana wygrana lidera

Pokaźną przewagą punktową wygrali gospodarze w szlagierze III ligi: BAT Sierakowice - Truso Elbląg. W niedzielę na swojej ziemi koszykarze z Sierakowic pokonali elblążan 87:65.

Początek drugiej rundy Truso rozpoczęło od meczu z najcięższym przeciwnikiem, choć ostatnie spotkanie z BATem na elbląskiej ziemi był zwycięstwem naszych zawodników (77:71). Od tamtego czasu BAT dokonał poważnych zmian w składzie drużyny, dlatego do meczu podchodzono z wielkim skupieniem.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, Truso zawodziło zarówno w ataku, jak i w obronie kończąc wynikiem 27:14. Zdecydowanie lepiej elblążanie rozpoczęli drugą część spotkania, aczkolwiek nadal występowały kłopoty ze skuteczną ofensywą, co dało wynik 12:9, a po połowie przegrywaliśmy 36:26.

Na początku drugiej połowy BAT uderzył bardzo mocno, co dało im kilka dodatkowych punktów, ale honor Truso ratował Piotr Prokurat, konsekwentnie wrzucając piłkę do kosza gospodarza. Po trzeciej kwarcie BAT prowadził 56:44, a finałowa część miała podobny przebieg do tej poprzedniej. Mimo usilnych starań, koszykarze z Elbląga przegrali z BAT-em 65:87.

BAT Sierakowice – Truso Elbląg 87:65 (27:14, 9:12, 20:18, 31:21)

Truso: Matkiewicz 19, Stawiak 12, Prokurat 10, Zalewski 6, Pożarycki 6, Jędrzejewicz 4, Jakubów 4, Budziński 4, Czarnul, Futrega