› bieżące
13:53 / 20.02.2013

Skaryszewskie źrebiątko uratowane przed śmiercią

Skaryszewskie źrebiątko uratowane przed śmiercią

Patrol Interwencyjny Ds. Zwierząt Gospodarskich w nocy 18 lutego powrócił z targów śmierci z 7-miesięcznym źrebaczkiem, wykupionym dzięki wsparciu finansowemu elblążan. Na targu prawie dwa dni, bez schronienia przed zimnem, bez jedzenia i bez wody skaryszewskie dziecko stało okryte śniegiem, smarcząc i trzęsąc się z zimna.

Skaryszewski targ- piekło dla koni i piekło dla tych, którzy walczą o ich życie. Agresja handlarzy w stosunku do obrońców praw zwierząt to nie tylko wyzwiska. To przede wszystkim chęć nadużycia siły. Robienie tłumu, popychanki i użycie gazu łzawiącego przy reanimacji umierającego konia . Nierespektowanie reguł, nierespektowanie zasad, patologia i prymitywizm czerpiący przyjemności z cierpienia innego życia. Aż w końcu brak możliwości interwencyjnego odebrania konia!

-Źrebaczka wykupiliśmy od handlarza w skaryszewskim piekle, zwanym dalej przez różne władze "zwykłym targowiskiem " - mówi Karolina Zagrodzka ze Stowarzyszenia Patrolu Interwencyjnego do Spraw Zwierząt Gospodarskich. Wczoraj około godziny 23:00, po 11 godzinach podróży, pełnej obaw o życie maleństwa, dotarliśmy do Przytuliska Patrolu Interwencyjnego w Nowakowie. Na targu prawie dwa dni, bez schronienia przed zimnem, bez jedzenia i bez wody Nasze Skaryszewskie dziecko stało okryte śniegiem, smarcząc i trzęsąc się z zimna. Handlarzowi było to obojętne, dla niego to przecież kawałek mięsa - na dodatek marny, bo mały i chudy, odebrany niedawno matce. Zawsze to jednak jakaś kasa. Powiedział, że zbytnio jej nie karmił, bo to tylko dodatek do zapchania tira - opowiada dalej.

- Wykupiliśmy źrebię i udaliśmy się do bukmanki stojącej poza targowiskiem. Szliśmy otoczeni tłumem zwyrodnialców, puszczających petardy pod nogi źrebaka. Maleństwo z przerażeniem w oczach, ale bez oporu wsiadło do środka przyczepki, nie miało siły na nic, pewnie wtedy obojętne mu już było gdzie pojedzie i po co.... Rozładunek na miejscu nie był prosty. Źrebaczek mimo okrycia był tak wymarźnięty, że nie mógł ruszać nogami. Z trudem wyszła z przyczepy i ledwo ciągnąc nogi, dotarła do boksu. Dostała siano i owies, zrobiliśmy wcierki na nogi. Klacz była wystraszona, przy każdym naszym ruchu robiła odskoki jak przy uderzeniu. Człowiek, kojarzy jej się właśnie z biciem.

- Już raniutko przyjechała Nasza Pani weterynarz. Stwierdziła zapalenie oskrzeli z towarzyszącą mu gorączką, grzybicę skóry, osłabienie i wychudzenie. Powiedziała też, że musiała długo nie jeść, jeśli mimo gorączki nie odrywa głowy od jedzenia. Na ciele widać odrapania i blizny od wrzynającego się, ciasnego kantaru. Zaleciła spacerki po 5 minut w ręku. Malutka jest wciąż obalała, z trudem stawiała nogi po wyjściu z boksu, właściwie wyszłyśmy dziś tylko zapoznać się z pozostałymi podopiecznymi. Jest ciekawskim konikiem, niepewnie podchodzi do człowieka, ale widać pieszczoty zaczynają się jej podobać - komentuje Karolina Zagrodzka. Wierzymy, że człowiek z czasem zacznie się jej kojarzyć z czymś więcej niż ból, cierpienie i głód... Dostała nowe życie, które dopiero się zaczęło...

- Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Nas w tym wydarzeniu. Dziękujemy za to, że dzięki Wam życie, które niedawno przyszło na świat może w nim pozostać... Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na dalsze zapewnienie opieki - prosi prezes Stowarzyszenia. Zachęcamy także osoby prywatne, firmy, instytucje, szkoły do wirtualnej adopcji źrebaczka. Potrzebujemy środków finansowych na utrzymanie, dalsze leczenie i zapewnienie odpowiedniej paszy oraz witamin. Osoby adoptujące wirtualnie klaczkę, mają prawo do odwiedzin w siedzibie Patrolu. W przypadku firm dodatkowo wystawienie loga na ulotkach i plakatach.

Osoby zainteresowane adopcją wirtualną proszone są o kontakt na e-maila karolinazagrodzka@wp.pl Ze względu na wiek konika i jego stan zdrowia adopcja rzeczywista, czyli oddanie do domu adopcyjnego jest niemożliwa.

Nasze dane:

"Stowarzyszenie Patrol Interwencyjny Do Spraw Zwierząt Gospodarskich" Nowakowo Trzecie 59/2, 82-300 Elbląg tel.696-528-247 KRS : 0000436326 REGON : 281444489 NIP : 5783111450 POLBANK : 98234000096540246000000040 Zapraszamy na Nasz nowy wizerunek FB: http://www.facebook.com/PatrolInterwencyjnyDsZwierzatGospodarskich

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%