› sport
12:00 / 15.01.2016

Skład Olimpii Elbląg na XXI Memoriał im. Włodzimierza Mazura

Skład Olimpii Elbląg na XXI Memoriał im. Włodzimierza Mazura

fot. www.zaglebie.sosnowiec.pl

Przygotowania do rundy rewanżowej już się rozpoczęły. 11 stycznia wszyscy piłkarze trzecioligowej Olimpii zameldowali się na boisku przy ulicy Skrzydlatej i przystąpili do pracy. Przed nimi kilka tygodni żmudnych treningów. W ramach przygotowań Żółto-Biało-Niebiescy rozegrają serię spotkań kontrolnych m.in. z Elaną Toruń, Motorem Lubawa, Pomezanią Malbork czy choćby Legią Warszawa. Najbliższy mecz sparingowy zaplanowano na 23 stycznia, na godzinę 12:00 ze Spartą Brodnica. Zanim jednak do tego dojdzie, podopieczni Adama Borosa udadzą się do Sosnowca, gdzie wezmą udział w XXI Memoriale im. Włodzimierza Mazura.

Będzie to turniej halowy. Organizatorem jest sosnowskie Zagłębie, które w tym roku zaprosiło do udziału 3 zespoły: Rekord Bielsko-Biała, Raków Częstochowa oraz ZKS Olimpię Elbląg właśnie. Będzie to już XXI edycja tego turnieju. W poprzedniej zwycięzcami okazali się gospodarze, którzy grając systemem „każdy z każdym”, pozostawili w pokonanym polu 4 drużyny: Sandecję Nowy Sącz (wygrana 5:2), Sarmację Będzin (2:0), BKS Stal Bielsko-Biała (1:0) oraz Skrę Częstochowa (6:2).

Program zawodów prezentuje się następująco:

10:00 – Oficjalne otwarcie imprezy

10:30 – Mecz otwarcia: Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała

11:00 – Mecz nr 2: Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg

11:30 – Oldboje Zagłębia – Oldboje Hokeiści

12:00 – Mecz nr 3: Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec

12:30 – Mecz nr 4: Rekord Bielsko-Biała – Olimpia Elbląg

13:00 – Konkurs żonglerki

13:30 – Mecz nr 5: Rekord Bielsko-Biała – Raków Częstochowa

14:10 – Mecz nr 6: Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Elbląg

14:40 – Wręczenie nagród oraz zakończenie turnieju

Drużyny grają w pięcioosobowych składach (4+1). Czas trwania meczu to 20 minut (2x10). Wielkość bramek: 2x5 metrów. O kolejności na koniec będą decydowały: punkty, bezpośrednie pojedynki, różnica goli, ilość zdobytych bramek lub rzuty karne (w przypadku 2 drużyn).

Olimpia Elbląg do Sosnowca pojedzie w składzie: Kacper Tułowiecki, Daniel Wojciech, Rafał Maciążek, Dominik Domagała, Kamil Wenger, Kamil Piotrowski, Patryk Sokołowski, Radosław Bukacki, Jacek Koza, Łukasz Pietroń, Michał Bartkowski, Kamil Kuczkowski, Damian Szuprytowski oraz Krzysztof Iwanowski.

Jak podkreślają organizatorzy, „Memoriał Włodzimierza Mazura zawsze był imprezą charytatywną” - nie inaczej będzie w tym roku. Podczas imprezy odbędą się liczne aukcje oraz licytacje. Wszystkie środki zostaną przekazane na leczenie ciężko chorej Anny Stępień, która urodziła się z wadą siniczą serca i potrzebuje interwencji kardiochirurgicznej. Koszt zabiegu, który może pomóc dziewczynce to 45 tys. euro (prawie 200 tys. złotych). Do zlicytowania będą klubowe pamiątki, gadżety i smakołyki.

Źródła: zaglebie.sosnowiec.pl & zaglebie.eu & olimpia.elblag.com.pl

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Triumf gospodarzy. Olimpia druga w turnieju

17.01.2016

Wczoraj (16 stycznia) w Sosnowcu 4 drużyny uczciły pamięć legendy tamtejszej piłki – Włodzimierza Mazura. Na zaproszenie miejscowego Zagłębia w turnieju...