› bieżące
06:53 / 22.04.2013

Skoki spadochronowe w Aeroklubie Elbląskim rozpoczęte

Skoki spadochronowe w Aeroklubie Elbląskim rozpoczęte

fot. Aeroklub Elbląski

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Elbląskiego rozpoczęła w miniony weekend tj. 20-21.04.2013r. kolejny skoczny sezon. Po raz drugi na elbląskie lotnisko przyleciał samolot Cessna 182P z Węgier, z którego przez kilka najbliższych miesięcy będą regularnie wykonywane skoki spadochronowe.

Potwierdziła się teoria, że spadochroniarstwo cieszy się w Elblągu ogromną popularnością i przyciąga rzesze doświadczonych skoczków oraz spragnionych emocji i adrenaliny amatorów podniebnych przygód. Aeroklub Elbląski oferuje tym drugim zarówno indywidualne kursy, a także skoki z instruktorem w tandemie z 3000m. Skoki tandemowe nie wymagają badań, ani wielogodzinnego przeszkolenia więc są obecnie najbardziej dostępną formą tego ekstremalnego sportu, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

W sobotę swój pierwszy skok oddał 11-latek z Gniewa, który spełnił marzenia o swobodnym spadaniu z prędkością ponad 200km/h. Kilka minut wcześniej jego tata, Pan Piotr, zrealizował to samo pragnienie i z wielkim zaangażowaniem oraz przejęciem udzielał synowi cennych wskazówek. Pamiątki w formie video i zdjęć z powietrza będą zapewne jedną z cenniejszych rzeczy w ich rodzinie. Walory Elbląga, malownicze krajobrazy Mierzei Wiślanej, Jeziora Drużno i Zatoki Gdańskiej, w czasie lotu i skoku, gwarantują bowiem śmiałkom wspaniałe widoki z jednoczesną możliwością nagrania unikalnego materiału filmowego, dokumentującego całe wydarzenie.

Ekipa elbląskiego klubu spadochronowego w sobotę i niedzielę zrobiła łącznie 9 wylotów, w tym skoki z widowiskowym lądowaniem na plaży Srebrna Riwiera Kadynach. Tym samym lokalni spadochroniarze zainaugurowali nowy sezon, który potrwa zapewne do późnej jesieni. Sekcja zachęca wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy i dzielenia tej niecodziennej pasji.

Więcej informacji na www.ssae.pl oraz pod numerem 607 834 339.

Patrycja Blezień

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 6