› inwestycje drogowe
12:28 / 08.11.2012

Skrzyżowanie Rycerskiej z Giermków łatwiejsze dla kierowców

Skrzyżowanie Rycerskiej z Giermków łatwiejsze dla kierowców

fot. Konrad Kosacz

Od początku tego tygodnia na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej-Wigilijnej-Giermków działa nowa sygnalizacja świetlna. Została ona poszerzona o warunkowe prawoskręty. Na ulicy Rycerskiej   wydzielono także pasy lewoskrętu. Ponadto stare urządzenia sygnalizacyjne zastąpiono nowymi.

Na skrzyżowaniu wymieniono sterownik, maszty niskie i wysokie. Na LED-owe zmieniono sygnalizatory kierunkowe nad jezdnią wraz z ekranami kontrastowymi, sygnalizatory S-5 i sygnalizatory skrętu warunkowego. Wprowadzono także, wspomniane zmiany oznakowania pionowego i poziomego. Na ul. Rycerskiej z dotychczasowych dwóch pasów do jazdy na wprost, jeden z nich wydzielono jako pas wyłącznie do skrętu w lewo.

Opracowaniem dokumentacji projektowej dla pracy sygnalizacji świetlnej oraz wykonaniem montażu urządzeń sygnalizacji, zajmowało się Przedsiębiorstwo Inżynierskie Energetyk Jerzy Łyszkiewicz z Elbląga.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Na skrzyżowaniu Rycerskiej i Giermków pojawią się warunkowe prawoskręty

23.10.2012 komentarzy 1

Dzisiaj na skrzyżowaniu ulic: Rycerska-Giermków-Wigilijna rozpoczynają się prace związane z przebudową i wymianą sygnalizacji świetlnej. W związku z...

Zdjęcia ilość zdjęć 4