› daj znać
09:57 / 09.01.2020

Śladem naszych publikacji

Śladem naszych publikacji

Przedstawiciel developera Osiedla Sadowa odniósł się do artukułu o stanie ul. Sadowej. Poniżej publikujemy nadesłany tekst.

Stan chodników i jezdni ulicy Sadowej jeszcze przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia. W trakcie realizacji naszej inwestycji, w wyniku prowadzonych prac ziemnych związanymi z przyłączami mediów do powstających budynków, w 2019 roku rozebrana została część bitumicznej nawierzchni chodnika ul. Sadowej. Bezzasadne było jego odtwarzanie do pierwotnego stanu, gdyż jest on docelowo przewidziany do kompleksowej przebudowy.
 
Deweloper EL INVEST w zawartej z Miastem Elbląg tzw. umowie drogowej, zobowiązał się do wykonania nowej nawierzchni odcinka chodnika ul. Sadowej po stronie zachodniej - od al. Grunwaldzkiej do granicy Osiedla Sadowa na wysokości ul. Willowej. W tej samej umowie zawarto zapis, że Deweloper wykona na własny koszt odnowę nawierzchni jezdni ulicy Sadowej na wyżej wymienionym odcinku oraz wybuduje sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach alei Grunwaldzkiej z ulicami Sadową i Komeńskiego. Planowane uruchomienie sygnalizacji to styczeń 2020 roku, natomiast wykonanie remontu ulicy Sadowej, zgodnie z harmonogramem, przewidziano na rok 2021, a więc po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa. Jest to logiczne i najrozsądniejsze rozwiązanie.
 
EL INVEST na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ulicy pod kątem bezpiecznego jej użytkowania. Jezdnia i chodniki na wysokości osiedla są w godzinach pracy budowy czyszczone i zamiatane. Ponadto w tym tygodniu dokonano cząstkowego remontu jezdni, w miejscach, gdzie powstały wyrwy.
 
Mamy świadomość, że komfort użytkowania w okresie budowy Osiedla Sadowa nie należy do najwyższych, jednak prosimy wszystkich mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości. Gdy tylko zakończymy prace budowlane na naszym osiedlu, jeszcze w 2021 roku będziecie Państwo mogli skorzystać z w pełni odnowionej jezdni i chodników ulicy Sadowej.

Piotr Kaczmarczyk
Menedżer sprzedaży
inwestycji deweloperskich

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%