› bieżące
08:31 / 16.05.2014

Sławomir Koper w bibliotece

Sławomir Koper w bibliotece

fot. nadesłane

W piątek 23 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie ze Sławomirem Koprem – autorem ponad trzydziestu bestsellerowych książek popularnonaukowych, w których poprzez anegdoty z życia prywatnego elit i ciekawostki dotyczące danej epoki – przybliża różne okresy historyczne (m.in. okres międzywojnia i PRL-u). Wstęp wolny.

W swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą", ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości. /z oficjalnej strony autora

Sławomir Koper – historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego; autor wielu książek, w których przedstawia historię poprzez fakty mało znane, często przemilczane przez oficjalne monografie, również poprzez ciekawostki z życia prywatnego znanych osób; napisał m.in.: „Afery i skandale II RP”, „Alkohol i muzy. Wódka w życiu polskich artystów”, „Chorwacja. Przewodnik historyczny”, „Kobiety władzy PRL”, „Miłość w Powstaniu Warszawskim”, „Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945”, „Skandaliści PRL”, „Sławne pary PRL”, „Tajemnice i sensacje świata antycznego”, „Ukraina. Przewodnik historyczny”, „Wpływowe kobiety II RP”, „Życie artystek w PRL”, „Życie prywatne elit artystycznych II RP”, „Życie prywatne elit II RP”, „Życie prywatne i erotyczne w starożytnej Grecji i Rzymie” i wiele innych książek.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%