› rozwój i edukacja
09:15 / 08.12.2016

Ślubowanie „klasy wojskowej” w elbląskim „ekonomiku”

Ślubowanie „klasy wojskowej” w elbląskim „ekonomiku”

fot. st. chor. Sławomir Tessar, archiwum organizatora

8 grudnia o godz. 17. 00, w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej w zawodzie Technik – Logistyk o specjalności – zabezpieczenie logistyczne, klasy o profilu wojskowym.

Swoją edukację – w tym wojskową – klasa rozpoczęła 1 września 2016 roku, w oparciu o podpisane porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz Dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką.

W programie szkolenia przewiduje się m. in. zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, taktyki, topografii wojskowej, regulaminów, musztry i szkolenia fizycznego w tym walki wręcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wojskowych w oparciu o bazę szkoleniową i dydaktyczną jednostek wojskowych elbląskiego Garnizonu.

Udział w uroczystym ślubowaniu wzięli m. in. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Marek Sokołowski, Dyrektor Delegatury Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, Pani Grażyna Kluge, Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UM w Elblągu, Pani Małgorzata Sowicka, Dowódcy i Komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga oraz nade wszystko babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów klasy wojskowej.

Po złożeniu ślubowania, Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Marek Sokołowski w towarzystwie Dyrektora ZSEiO, Jerzego Kawieckiego, wręczyli uczniom specjalne „Certyfikaty”, upamiętniające złożenie ślubowania. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski wręczył uczniom specjalne plakietki – herby Elbląga, które będą noszone na mundurach, promując nasze miasto. Uroczystość uświetnił koncert kwintetu dętego, blaszanego z Orkiestry Wojskowej w Elblągu oraz program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas wojskowych.

Mjr Zbigniew Tuszyński 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%