› poradnik
20:51 / 28.06.2016

Służbowe taksówki – jak nie stracić na nich fortuny?

Służbowe taksówki – jak nie stracić na nich fortuny?

Każdy przedsiębiorca posiadający własny biznes styka się z różnego rodzaju trudnościami w jego prowadzeniu – najgroźniejszą z nich jest z pewnością utrata płynności finansowej. Jedną z przyczyn tego typu sytuacji jest nierozsądne gospodarowanie pieniędzmi. Jak zatem oszczędzić pieniądze, chociażby na służbowych podróżach?

Dzisiaj wielu przedsiębiorców daje swoim pracownikom możliwość korzystania z taksówek służbowych – oznacza to, że mogą oni dojeżdżać taxi na miejsce wykonywania swoich zadań, na przykład do klienta, natomiast koszty z tym związane przechodzą wówczas na firmę. Dla przedsiębiorców to z jednej strony wygodne rozwiązanie, ponieważ nie muszą tworzyć własnej floty samochodów, ale z drugiej także zagrożenie, ponieważ zbyt ochocze korzystanie z taksówek przez pracowników może odbić się na kondycji finansowej firmy.

Dotychczas najczęściej rozliczenia pomiędzy taksówką a firmą bazowały na fakturach – niestety, zwykłe paragony nie mogą być podstawą wprowadzenia kosztu przejazdów do ksiąg podatkowych, dlatego też tworzyło to dużo problemów. Wypisanie faktury trwa, ponadto trzeba ją odpowiednio rozliczyć dla każdego pracownika, co dodatkowo utrudnia i tak już rozbudowane formalności. Można też korzystać z przejazdów bezgotówkowych, ale jednak bezimienne vouchery mogą być nadużywane przez pracowników.

Korzystaj ze służbowych taxi nowocześnie

Dlatego warto podejść do sprawy nowocześnie i skorzystać z przejść na aplikacje mobilne, dzięki którym można łatwo zamawiać zarówno taxi w Warszawie, jak i taxi w Rzeszowie. Jest to możliwe miedzy innymi za pośrednictwem aplikacji iTaxi, która działa podobnie do popularnej aplikacji Uber, ale jej taksówkarze dostępni są już w ponad 100 miastach w całym kraju.

Dzięki takiemu rozwiązaniu pracodawca nie tylko może sprawdzać trasy pokonywane przez pracowników, ale również nadawać im określne limity i uprawnienia. W ten sposób można dobrać odpowiednie kryteria, aby nie przekroczyć budżetu. Na koniec miesiąca firma otrzymuje również jedną zbiorczą fakturę, co znacznie ułatwia sprawy formalne.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%