› zapowiedzi
13:56 / 20.05.2016

Śmiech to zdrowie

Śmiech to zdrowie

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieciom choruje się łatwiej, kiedy ich cierpienie a także szpitalną monotonię można przełamać wywołując na ich twarzyczkach uśmiech. O to, aby tak właśnie się stało, zadbali o aktorzy z krakowskiej Agencji Prekursor Artystyczny, którzy odwiedzili młodych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w elbląskim szpitalu wojewódzkim ze spektaklem „Krecik Ecik i Eko-Koledzy”.

Nasi wspaniali Przyjaciele – aktorzy z krakowskiej agencji prowadzonej przez aktora Krzysztofa Piskadło - odwiedzają nas niezmiennie od wielu już lat, kilka razy w roku. Tym razem – z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ich spektakle są zawsze niezwykle pogodne a przy tym, co ważne, niepozbawione treści edukacyjnych. Tak było i tym razem. Podczas spektaklu „ Krecik Ecik i Eko-Koledzy” sympatyczne zwierzątka z lasu, opowiadając swoje przygody, zwracały równocześnie uwagę dzieci na to, że las należy szanować, że jest naszym wspólnym dobrem, że nie wolno go zaśmiecać. Przy okazji przypomniano dzieciom zasady segregacji odpadów. To wszystko – na wesoło, z humorem, z interakcją z młodymi widzami.

Jak zawsze do wspólnej zabawy, konkursów, wspólnego śpiewania piosenek, przyłączyli się rodzice chorych dzieci i personel oddziału? Jak widać na zdjęciach, wszyscy doskonale się bawili?!

 

Anna Kowalska,

Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%