› bieżące
12:15 / 05.08.2013

Śmierć na drodze ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego

Śmierć na drodze ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego

Wczoraj koło godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 502 ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W miejscowości Tujsk zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba zginęła na miejscu. Karetka pogotowia zabrała też jedną ranną kobietę do szpitala. Wypadek spowodował duże utrudnienia drogowe.

W zdarzeniu wzięły udział auta marki Audi, Mazda i Opel. - Prawdopodobnie do wypadku doszło w trakcie wyprzedzania kolumny samochodów. Kierowca audi zmarł na miejscu - poinformowała sierż. sztab. Paulina Grzesiowska, rzecznik KPP w Nowym Dworze Gdańskim. Jednak ranna została także pasażerka Mazdy, która narzekała na silne bóle w brzuchu. Na szczęście żadnych obrażeń nie odniosły osoby poruszające się Oplem. To auto zostało jedynie porysowane.

Miejsce wypadku szczegółowo badał prokurator, który ustali dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia. Na miejsce wypadku przyjechały również dwie karetki pogotowia (z Nowego Dworu i Krynicy Morskiej), straż pożarna i policja.

Funkcjonariusze zorganizowali dla kierowców poruszających się w stronę morza oraz drogi krajowej nr 7 objazdy przez Marzęcino i Mikoszewo. W związku z tym, że niedziela to czas powrotów urlopowiczów do domu, to na tych drogach powstały długie korki.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%