› policja
11:05 / 13.01.2021

Śmierć trzynastolatki

Śmierć trzynastolatki

Prokuratura Okręgowa w Elblągu, informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim toczy się postępowanie przygotowawcze zmierzające do wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyny śmierci 13 – letniej podopiecznej Domu Dziecka w Pacółtowie, której zwłoki ujawnione zostały 8 stycznia  w godzinach rannych w miejscowości Kurzętnik.

Z dokonanych w przedmiotowej sprawie wstępnych ustaleń faktycznych wynika, że

małoletnia po raz ostatni widziana była na terenie placówki wychowawczej, w której była umieszczona poprzedniego dnia w godzinach popołudniowych

- informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

W chwili obecnej w sprawie podejmowane są czynności procesowe zmierzające do szczegółowego wyjaśnienia przebiegu zdarzeń, które miały miejsce w czasie od opuszczenia przez małoletnią pokrzywdzoną Domu Dziecka w Pacółtowie do chwili jej śmierci.

Postępowanie przygotowawcze realizowane w przedmiotowej sprawie prowadzone jest w kierunku ewentualnego zaistnienia przestępstwa kwalifikowanego z art. 155 kodeksu karnego / nieumyślne spowodowanie śmierci /. Aktualnie śledztwo prowadzone jest w sprawie i żadnej osobie w związku z zaistniałym zdarzeniem nie zostały przedstawione zarzuty.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%