› dzieci i rodzina
09:30 / 09.11.2015

Śniadanie Daje Moc w „Słoneczku”

Śniadanie Daje Moc w „Słoneczku”

W piątek 7 listopada świetlica „Słoneczko”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, brała udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: „Śniadanie Daje Moc”, który ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia, ma się przyczynić do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce .

Świetlica „Słoneczko”, realizując zamierzenia programu, zaprosiła w swoje progi, wszystkich uczniów. Na każdej przerwie dzieci mogły sobie przygotować śniadanie, składające się z różnych zdrowych produktów. Działaniu towarzyszyła pogadanka uświadamiająca uczniom istotę jedzenia śniadania oraz z czego ono powinno się składać, aby dało moc na resztę dnia. Dzieci z ogromną przyjemnością przygotowywały sobie kanapki oraz z uwagą wsłuchiwały się w słowa pani kierownik Jolanty Gołebiowskiej.

Marzena Skonieczna
Wychowawca świetlicy

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%