› poradnik
11:45 / 29.11.2021

Śnieżka – farby jedyne w swoim rodzaju

Śnieżka – farby jedyne w swoim rodzaju

Firma Śnieżka istnieje na rynku chemii budowlanej od 35 lat. To dowód na to, że produkty tej firmy są najwyższej klasy. Spośród nich najbardziej znane są farby do ścian sprawdzające się zarówno w zastosowaniu zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. To nie tylko wysoka jakość, prostota malowania, ale także wiele barw, dzięki którym łatwo dobrać farby do naszych upodobań.

Dobrze dobrane farby to więcej niż połowa sukcesu, jeśli chodzi o perfekcyjne pomalowanie wnętrza budynku, jak i jego ścian zewnętrznych, Co więcej, farba wysokiej jakości zapewni długotrwałe efekty naszej pracy. Pomalowanie wnętrz farbami odpornymi na zmywanie i szorowanie odwlecze kolejny remont mieszkania na długi czas. Takie normy spełniają farby produkowane przez firmę Śnieżka. Poza tym, że nadają się one do malowania ścian betonowych i z płyt gipsowo-kartonowych, to są wśród nich produkty także do malowania drewna czy metalu – a to zapewni kompleksowe wykończenie wnętrz najwyższej jakości. 

Malowanie ścian – podstawowe zasady

Malowanie ścian musimy zacząć od wyboru odpowiednich produktów, począwszy od rodzaju i koloru farby (o czym w dalszej części artykułu), a skończywszy na odpowiednich sprzętach. Pierwszy krok przy malowaniu ścian to ich oczyszczenie. Jeśli nakładamy farbę na powierzchnię ze starą farbą, konieczne będzie pozbycie się jej ewentualnych nierówności. Najlepiej zrobić to przy użyciu papieru ściernego o grubych ziarnach. Warto też zadbać o to, by przed nałożeniem farny pozbyć się wszelkich uszkodzeń ścian przy użyciu gładzi szpachlowych i naprawczych. Ścianę też najlepiej dobrze umyć, stosując mydło malarskie, by nowa farba dobrze pokryła powierzchnię. Następny etap to gruntowanie ścian. Jest on nie zwykle ważny i nie wolno go pomijać. Ściany należy zagruntować przed położeniem pierwszej warstwy farby. Etap kluczowy to nałożenie farby. Śnieżka ma w swojej ofercie produkty, do których nałożenia nie trzeba specjalnych ceremonii. Wystarczy tylko przed wylaniem farby na kuwetę dobrze ją wymieszać – istotne jest także to, by dobrać odpowiedni rozmiar wałka do kuwety. Trzeba liczyć się z tym, że gdy pokrywamy mocny kolor ścian, konieczne będzie nałożenie kilku warstw nowej farby. Poza tym starą ścianę w takim wypadku warto pokryć gruntem w szarym kolorze. 

Śnieżka – farby w modnym tonie

Inspiracje do malowania ścian warto czerpać z różnych źródeł, jednak najważniejszym z nich powinien być nasz gust i styl pomieszczeń oraz funkcjonalność dobranych farb. Wśród gamy kolorów farb oferowanych przez Śnieżkę są zarówno kolory ziemi  i natury (możemy wybierać wśród wielu odcieni) stanowiące nieodzowny element wnętrz w modnym stylu skandynawskim, jak i kolory o mocnym nasyceniu dla zwolenników bardziej awangardowego i wyrazistego stylu. Oferta to farby różnego rodzaju: plamoodporne, odporne na szorowanie (farby lateksowe) i mycie. To także farby eko, które są przyjazne zarówno dla nas, jak i dla otaczającego nas środowiska. 

Farby do malowania wewnątrz budynku i na zewnątrz pomieszczeń

Śnieżka to nie tylko farby potrzebne do malowania wnętrz (ścian i sufitu) i przygotowujące je do tego procesu. To również produkty do zastosowania na zewnątrz. Należą do nich między innymi: farby fasadowe odporne na działanie czynników atmosferycznych czy też farby do betonowych posadzek. Śnieżka to także wytrzymałe i łatwe w nałożeniu farby do drewna i metalu. 

Jak więc widać, Śnieżka to szereg produktów https://www.dekoratorium.pl/pl/c/Marki/Produkty-marki-Sniezka, które przyczynią się do estetycznego wyglądu naszego mieszkania czy domu. A co najważniejsze, w sposób znaczący ułatwią nam pracę, jeśli zdecydujemy się na samodzielne malowanie ścian. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%