› rozrywka
09:57 / 04.10.2012

Śniło mi się, że...Konkurs "Światowida" dla najmłodszych

Śniło mi się, że...Konkurs

Zaskakujący, pełen fantastycznych, kolorowych postaci oraz miejsc. Kreowany z twórczą swobodą. Taki jest właśnie świat dziecięcej wyobraźni... „Światowid” chce go utrwalić i pokazać, stąd konkurs, do udziału w którym zaprasza najmłodszych. Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przypomnieć sobie swój ulubiony sen: zabawny lub straszny i przełożyć wyśnioną historię na papier, a następnie nadać swej pracy tytuł, dokańczając zdanie: "Śniło mi się, że..."  Prace można przesyłać do końca listopada.

Bogactwo świata dziecięcej wyobraźni jest niewiarygodne, a jeśli dodatkowo pod lupę weźmiemy to, co w dziecięcych głowach rodzi się podczas snu, ujrzymy świat nieobliczalny, pełen magii, niecodziennych zdarzeń, gdzie wszystko tak często dzieje się na opak, że wydaje się to być czymś zupełnie naturalnym. 
 
- Senne światy od zawsze stanowiły źródło inspiracji dla artystów. Tym razem pragniemy, aby stały się one natchnieniem dla dzieci - mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyki, pomysłodawczyni konkursu. - Pragniemy dać im maksymalne pole do popisu.
 
Ponieważ nie chcemy ograniczać dziecięcej kreatywności proponujemy wachlarz plastycznych środków za pomocą których wypowiedzieć będzie się mógł mały twórca: malarstwo, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, szczegółowo odzwierciedlona scena ze snu lub luźna impresja na temat, a także... komiks -€“ dodaje Helena Wojciechowska.
 
 Wszystko to ma do wyboru uczestnik konkursu. Praca musi jedynie zmieścić się na jednej kartce w formacie od A3 do A0. Konkurs kierowany jest do uczestników wychowania pozaszkolnego, uczniów szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych. - Na prace czekamy do końca listopada - zachęca Helena Wojciechowska. Wo wygrania atrkacyjne nagrody.
 
Prace należy je przesyłać na adres:
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" ul. Pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg
 
Każda z prac na odwrocie powinna mieć szczegółowy opis:
- Imię i nazwisko autora,
- wiek,
- nazwa placówki, adres, dokładny nr telefonu, adres e-mail,
- imię i nazwisko instruktora, nauczyciela.
 
Regulamin konkursu
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%