› sport
10:14 / 29.11.2018

Sobotnie starcia hokejowe. Wygrana z Toruniem i Poznaniem

Sobotnie starcia hokejowe. Wygrana z Toruniem i Poznaniem

fot. nadesłana

Miniona sobota przyniosła wiele radości kibicom młodzieżowego hokeja. A to za sprawą wygranej ekipy Żaka Młodszego UKS Wikingowie i UKS Bombek Malbork, która pokonała w Toruniu gospodarzy 11:7. Mecz był bardzo emocjonujący, a wynik trudny do przewidzenia.

Pierwsze trzy bramki należały do naszej drużyny (Muczeński, Romanowski, Wocial), ale przeciwnik nie dawał za wygraną i w pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:2 dla połączonej drużyny Elbląg - Malbork. Druga tercja należała do drużyny z Torunia, która strzeliła 4 bramki, my tylko 2 (obie Michał Muczeński). Toruń grał bardzo ostro, trzech naszych zawodników zostało kontuzjowanych, wskutek czego dwóch z nich musiało pożegnać się z meczem. W trzeciej tercji sytuacja się odwróciła o 180 stopni. Toruń zaczął popełniać błędy, często były też nakładane kary na gospodarzy. Z naszej strony wpadło 7 goli (4 Muczeński, po jednym dla Wociala, Bruggemanna i Pakulskiego), ze strony Torunia zaledwie jedna bramka. Finalnie, chyba pierwszy raz w historii spotkań z Toruniem udało nam się ich pokonać. Dzięki temu meczowi awansowaliśmy na 4 miejsce tabeli!!!

Dobrze spisali się też zawodnicy UKS Wikingowie grający lidze Minihokeja. Na turnieju w Gdyni zajęli najniższe podium (3 miejsce) ogrywając drużynę z Poznania. Niestety pomimo dobrej gry elbląskich hokeistów drużyny z Gdańska i Gdyni nie udało się pokonać. Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Julek Bołtryk.

W najbliższy weekend kolejne starcie hokejowe na wyjeździe. Mamy nadzieję, że zawodnikom UKS Wikingowie, grającym ligę w kategorii Żak Starszy uda się pokonać na wyjeździe zawodników MKS Sokoły Toruń, tak jak zrobili to ich młodsi koledzy. Żak Młodszy w sobotę w południe zagra mecz z drużyną GKS Stoczniowiec w Gdańsku. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników. A jeśli jesteście zainteresowani obejrzeniem meczu hokejowego w naszym mieście to już dziś zapraszamy na Turniej Minihokeja o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, który odbędzie się 16.12. 2018 r. na Lodowisku Helena w Elblągu w godz. 9.00-14.30 dzięki współpracy klubu UKS Wikingowie z MOSiR Elbląg oraz Urzędem Miasta.

Dorota Jaskulska, prezes UKS Wikingowie
www.wikingowie.elblag.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%