08:50 / 08.12.2015

Solidarność słabsza od ZNP

W najciekawszym spotkaniu siódmej kolejki Awangarda Volley Ligi, ZNP pokonało AKS Solidarność 2:1, dla której była to pierwsza przegrana w sezonie. Tym samym w siatkarskich rozgrywkach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie ma już drużyn bez porażki.

Bez wątpienia starcie pomiędzy ZNP i AKS Solidarność urosło do miana hitu siódmej kolejki. Obie drużyny udanie rozpoczęły nowy sezon i plasują się w czołówce stawki. Nieco lepiej do tej pory spisywali się siatkarze Solidarności, którzy w sześciu meczach nie zaznali goryczy porażki, pokonując m.in. obrońców mistrzowskiego tytułu LOGBARTRANS. Natomiast ZNP uległ tylko raz, przegrywając w czwartej kolejce właśnie ekipie LOGBARTRANS, natomiast pozostałe mecze rozstrzygał na swoją korzyść. Spotkanie obu czołowych drużyn rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi ZNP, który pierwszego seta wygrał aż różnicą dwunastu punktów (25:13). Dużo więcej emocji, zarówno kibicom jak i zawodnikom, dostarczył set drugi. Tym razem wyrównana walka toczyła się do połowy partii. Później uwidoczniła się przewaga Solidarności, która wygrywając 25:22 doprowadziła stan meczu do wyniku 1:1. Trzecia partia to ponownie koncertowa gra ZNP, który przewyższał rywali niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie powinno zatem dziwić zwycięstwo ZNP 25:17 i wygrana w całym meczu 2:1.

O tym, że siatkarze KAM kryzys mają już za sobą, w szóstej kolejce przekonali się zawodnicy Techtransu, którzy przegrali 0:3. Na potwierdzenie coraz lepszej formy KAM długo czekać nie trzeba było. W ostatniej kolejce, ponownie odnieśli przekonywujące zwycięstwo z Sisley Volley Team i po raz drugi uczynili to bez straty seta.  Tym razem o wygraną nie było już tak łatwo, a Sisley Volley Team okazał się wymagającym rywalem. Najbardziej wyrównana była druga partia, zakończona wygraną KAM 25:23. Wprawdzie w pierwszym i trzecim secie także oglądaliśmy ciekawe spotkanie, ale wyrównana walka toczyła się jedynie do połowy seta. Później przewagę uzyskiwał KAM, który nie pozwolił już rywalom na odrobienie strat i sety kończyły się wynikami 25:21 oraz 25:19. Druga z rzędu wygrana sprawiła, że KAM w tabeli zdołał utrzymać szóste miejsce i do wyprzedzającego go KOLEXU Hale Stalowe traci zaledwie dwa oczka.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą obrońcy mistrzowskiego tytułu. Siatkarze LOGBARTRANS tym razem odprawili z kwitkiem Merkurego Elbląg, odnosząc szóstą z rzędu wygraną. I choć mecz zakończył się wynikiem 3:0, to nie odzwierciedla on przebiegu wydarzeń na boisku. Najbardziej jednostronny był set drugi, wygrany przez LOGBARTRANS aż 25:9. Natomiast dwie pozostałe partie były już bardziej wyrównane, a ambitnie grający Merkury dzielnie stawiał czoła rywalom. Jednak w decydujących momentach seta brakowało skutecznych ataków i udanych obron, co skrzętnie wykorzystał LOGBARTRANS. Pierwszą partię wygrał 25:18, trzecią 25:19 i cały mecz 3:0. Z wygranej za trzy punkty cieszył się także KOLEX Hale Stalowe, który tym razem ograł Techtrans. Najwięcej punktów, bo po 21, rywale ugrali w setach nr 2 i 3. Natomiast partia pierwsza zakończyła się zwycięstwem KOLEXU 25:14, a cały mecz wynikiem 3:0.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Jerzy Jarzyło z zespołu ZNP Elbląg, do którego trafi podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, który rozegrany zostanie w ERGO Arenie. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 7. kolejki:
ZNP Elbląg - AKS Solidarność Elbląg 2:1 (25:13, 22:25, 25:17)
MKS Truso Elbląg - Ludożercy z Bostonu 0:3 (21:25, 21:25, 25:27)
Merkury Elbląg - LOGBARTRANS 0:3 (18:25, 9:25, 19:25)
Techtrans Elbląg - KOLEX Hale Stalowe 0:3 (14:25, 21:25, 21:25)
Sisley Volley Team - KAM 0:3 (21:25, 23:25, 19:25)
----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta w ostatnim meczu ligowym po zaciętym i emocjonującym pojedynku pokonał Cuprum Lubin 3:2. Po tym meczu podopieczni Andrei Anastasiego zajmują w tabeli czwarte miejsce. Kolejne spotkanie we własnej hali LOTOS rozegra w sobotę 12 grudnia o godz. 20:00, a ich rywalem będą Cerrad Czarni Radom. LOTOS Trefl ma za sobą także kolejny mecz w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym razem żółto-czarni pokonali na wyjeździe słoweński ACH Volley Lublana 3:0. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy rozgrywane w ERGO Arenie. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.