› rozwój i edukacja
08:41 / 15.05.2019

SP nr 11 wśród pionierów programu eTwinning na konferencji w Dublinie

SP nr 11 wśród pionierów programu eTwinning na konferencji w Dublinie

fot. nadesłana

Europejską Odznakę Szkoły eTwinning przyznano placówce w zeszłym roku, w pierwszej edycji konkursu. Kolejna miała miejsce w tym roku i łącznie tym zaszczytnym tytułem może się pochwalić 109 polskich szkół, a wśród nich elbląska Jedenastka. W całej Europie odznakę otrzymało 2216 placówek, a ubiegało się o nią 4528. Odznaka Szkoły eTwinning jest prestiżowym wyróżnieniem i sukcesem nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacją dla całego zespołu nauczycieli pracujących w programie międzynarodowej współpracy szkół.

Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

  • Praktyka cyfrowa
  • Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
  • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
  • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
  • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów. 

W związku z otrzymaniem powyższego wyróżnienia, zostaliśmy zaproszeni na konferencję tematyczną szkół eTwinning w Dublinie w dniach 9-11 maja 2019, w której udział wzięło tylko 11 nauczycieli z całej polski, wśród nich reprezentacja naszej szkoły – Magdalena Szyk-Wojtkiewicz. 

Hasłami przewodnimi spotkania pionierów programu eTwinning była szeroko rozumiana współpraca między nauczycielami, racjonalne liderowanie, bezpieczeństwo w sieci czy umacnianie udziału uczniów i rodziców w projektach. Uczestnicy spotkania planowali również działania swoich szkół w procesie dalszego rozwoju szkoły i udziału w programie, a prezentacja dobrych praktyk przygotowana przez przedstawicieli lokalnej szkoły stała się inspiracją do podejmowania kolejnych innowacyjnych działań w szkole.

Magdalena Szyk-Wojtkiewicz

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5