› bieżące
11:48 / 20.09.2013

Sparaliżowana ulica. Przedsiębiorcy z Browarnej liczą straty (galeria foto)

Sparaliżowana ulica. Przedsiębiorcy z Browarnej liczą straty (galeria foto)

fot. Konrad Kosacz

Właściciele firm, sklepów, zakładów usługowych liczą nie zyski, a straty. Jak mówią – remont ul. Browarnej praktycznie dobija ich każdego dnia. Z niepokojem ale i nadzieją wyglądają końca remontu tej ulicy. Ulica Browarna, część drogi nr 503, przechodzi od kilku miesięcy intensywny remont. Jest praktycznie nieprzejezdna.

Niegdyś tętniąca życiem, obecnie ruch kołowy praktycznie tu zamarł. Zamiera także handel i działalność usługowa.

- Obroty spadły o kilkadziesiąt procent – mówi właściciel jednego z warsztatów samochodowych, zlokalizowanych przy ul. Browarnej. – Jak tak dalej pójdzie, będę musiał zwijać interes.

Podobne nastroje panują wśród innych przedsiębiorców, którzy prowadzą przy ul. Browarnej działalność gospodarczą. Nic w tym dziwnego. Każdy omija remontowaną ulicę.

- Ostatnio dzwonił jeden z naszych klientów. Pytał jak teraz do nas dojechać. Nie wiedział, jak ma wjechać samochodem do naszej firmy – mówi jeden z pracowników przedsiębiorstwa zajmującego się usługami BHP. – Zaczęli remont tej drogi i to rozumiem. Ale teraz prace się po prostu ślimaczą.

Podobny problem ma również baza Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Browarnej.

- Remont utrudnia nam życie, to fakt. Do wezwań musimy często jechać okrężną drogą. Jeśli dojdzie do zdarzenia na Trasie Unii Europejskiej czy w okolicach „siódemki” wysyłamy dwa zespoły. Któryś na pewno dojedzie – mówi kpt. Przemysław Siagło z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze sparaliżowanej remontem ulicy.

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 26