12:30 / 18.07.2013

Sparingowe zwycięstwo Concordii nad Arką Gdynia

Wczoraj w godzinach popołudniowych piłkarze trenera Matza w ramach przygotowań do drugiego sezonu w II lidze, na wyjeździe w Gdyni pokonali tamtejszą Arkę 3:2. Jeszcze przed spotkaniem trenerzy obu zespołów ustalili, że wzorem hokeja mecz będzie trwał trzy tercje. Ogółem mecz trwał 130 minut (40, 45, 45).

Wynik spotkania oczywiście nie był najważniejszą kwestią na którą trener Concordii zwracał uwagę. Ważniejszą sprawą dla niego jest forma jaką zaprezentowali poszczególni zawodnicy, którzy otrzymali szansę występu. To właśnie takie mecze decydują o składzie, który będzie rozpoczynał rozgrywki w II lidze. Wygrana z zespołem pierwszoligowym może jednak dodać zawodnikom i trenerowi motywacji do jeszcze cięższej pracy w okresie przygotowawczym i tchnąć w nich większego ducha wiary, że uda się utrzymać klub w II lidze w nadchodzącym sezonie.

Wszystkie bramki wczorajszego meczu padły w drugiej połowie. Na pewno pozytywnym aspektem pojedynku, oprócz samej wygranej jest to, że zawodnikom udało się strzelić trzy bramki z rzędu, mimo że przegrywali już 0:2. Potwierdziło się więc to, że piłkarze trenera Matza są ekipą „walczaków”, którzy łatwo skóry nie oddają.

Pierwszą tercję meczu gdynianie rozegrali rezerwami I-ligowej drużyny i zawodnikami testowanymi. Nie było więc zaskoczenia, że ta część meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy mogli prowadzić już kilkoma bramkami, jednak w bramce bardzo pewnie bronił Hieronim Zoch. W drugiej połowie na boisku pojawili się piłkarze pierwszego zespołu i ci testowani, natomiast w ostatniej sami zawodnicy rezerwowi.

Pierwszy gol dla elblążan padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, które w polu karnym skutecznym strzałem wykończył Zelglic. On także był autorem drugiego gola, po podaniu Nadolnego. Ostatnią bramkę w meczu strzelił Nadolny, strzałem zza pola karnego.

Wiadomo, że w II-ligowym składzie Concordii będzie kilka zmian. Nie zagrają już Sambor, Radek Stępień, Sadowski i Bogdanowicz. Pozostała cześć drużyny z zeszłego sezonu będzie dalej grać w elbląskim zespole. Dołączy do niej na pewno Broniarek, który ostatnio bronił barw zespołu zza między czyli Olimpii Elbląg. Oprócz niego we wczorajszym spotkaniu testowani byli Marcin Kowalski (Błękitni Raciąż), Mateusz Lisiecki (III liga niemiecka), Waldemar Waga (KS Paradyż) oraz Japonczyk Yusuka Hatakeyama, jednak temu ostatniemu nie zaproponowano współpracy. Nie jest jeszcze ustalona przyszłość zawodników testowanych, ona zostanie dogadana w ciągu kilku najbliższych dni. Kadrę zespołu uzupełnią również zawodnicy z drużyn młodzieżowych. Łącznie II-ligowy zespół będzie liczyć 24 piłkarzy.

Zanim ruszy liga, piłkarze trenera Matza i Florka zagrają jeszcze trzy sparingi. Dwa w najbliższy weekend w Działdowie – z tamtejszym Startem i Mławianka Mława. Ostatni mecz treningowy zaplanowany jest na 24 lipca, przeciwnikiem Concordii ma być Baltika Kaliningrad. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Krakusa.

Arka II Gdynia - Concordia Elbląg 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Bramki: 1:0 - Gałecki (50), 2:0 - Wojewski (60), 2:1 - Zejglic (68), 2:2 - Zejglic (76), 2:3 - Nadolny (79)

Arka II: Kamola (60' Kędra) - Stolc (60' Kowalczyk), Zdanowicz (46' Rzuchowski), R. Robakowski (46' Sztandar), Glauber (46' Sulewski , 105' Kreft)- Wojowski (60' M.Jankowski, 105'  Fierka), Pietkiewicz (90' Matys), Gałecki (60' Nalepa, 105' Mosiejko), Szulc (60' Kreft, 90' Wardziński) - Marco (60' F.Patok, 90' Wojciechowski, Fujikawa (60' Mrozik)
Concordia: Zoch — Kiełtyka, Lepczak, Uszalewski, Broniarek, Lubiejewski, Korzeniewski, Lewandowski, Szuprytowski, A. Stępień, Kowalczyk. Ponadto grali: Lisiecki, Zejglic, Nadolny, Waga, Hatakeyama