› bieżące
13:52 / 13.08.2012

Specjalista od nowych technologii dyrektorem Rozwoju, Dróg i Inwestycji w mieście

Specjalista od nowych technologii dyrektorem Rozwoju, Dróg i Inwestycji w mieście

Elblążanin Robert Rajkiewicz został dyrektorem Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego. Nowy departament powstał pod koniec lipca, z połączenia trzech innych komórek organizacyjnych: Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, Departamentu Inwestycji oraz Departamentu Zarządu Dróg.

Połączenie wymienionych departamentów ma usprawnić pracę i funkcjonowanie elbląskiego ratusza. Jak tłumaczą władze miasta, wszystkie trzy wydziały zajmowały się podobnymi sprawami, stąd decyzja o ich scaleniu. Nowo powstałym departamentem zarządzać będzie wybrany w konkursie dyrektor.

Pod koniec lipca ogłoszono, że będzie nim Robert Rajkiewicz. 45-letni elblążanin ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Gdańskim (zarządzanie) oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (zaawansowane technologie informatyczne). Przez ostatnie 12 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach związanych z usługami teleinformatycznymi (Dialog, GTS). Jest żonaty, ma 16-letnią córkę Zuzannę. Pracę w Urzędzie Miejskim rozpocznie 20 sierpnia.

Do jego zadań, oprócz kierowania pracą pracowników Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg oraz zarządzania procesem realizacji projektów prowadzonych przez podległy departament, będzie należało m.in. udział w tworzeniu  planów i dokumentów strategicznych dotyczących  rozwoju  miasta, współpraca z przedsiębiorcami oraz inwestorami, wydawanie decyzji administracyjnych z zakresu działania departamentu.

Kierowany przez nowego dyrektora departament, składać się będzie z trzech pionów, które powstały w miejsce dawnych departamentów. Za Pion ds. Rozwoju odpowiadać będzie Rafał Kućmański, dotychczasowy dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, który będzie pełnił także funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu ds. rozwoju. Za Pion ds. Inwestycji odpowiadać będzie z kolei Elżbieta Gieda, dotychczasowy zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji, obecnie pełniąca również funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu ds. inwestycji. Ostatnim z Pionów ds. Zarządzania Drogami, kierować będzie Krystyna Dziurdź, dot. dyrektor Departamentu Zarządu Dróg, obecnie także Zastępca Dyrektora Departamentu ds. zarządzania drogami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%