› policja
08:13 / 27.02.2019

Specjalista z Allegro i elbląscy policjanci

Specjalista z Allegro i elbląscy policjanci

fot. Pixabay

Policjanci z Elbląga zainaugurowali program „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Na ich zaproszenie, prelekcje dla młodzieży przeprowadzi specjalista z firmy Allegro.

Zakupy przez Internet są coraz bardziej popularne. Są wygodne, bo nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. Dają również możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów, czy portali aukcyjnych.

Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internetu nie omijają oszuści. Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu we współpracy z Allegro zorganizowali cykl spotkań dla uczniów elbląskich szkół średnich, których tematem będzie właśnie bezpieczeństwo w sieci.

Gościem pierwszego z nich będzie kierownik ds. współpracy z organami ścigania z firmy Allegro, Jakub Pepłoński. Już dziś (27.02.2019r.) w kilku elbląskich szkołach przedstawiciel tej firmy omówi zagadnienia związane z zakupami w sieci, na platformach społecznościowych, platformach handlowych i związanym z tym ryzykiem.

Program prewencyjny dla młodzieży „Bezpieczne z@kupy w sieci” został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Nauczycieli, którzy są zainteresowani szkoleniami prosimy kontakt z policjantami z wydziału prewencji kryminalnej elbląskiej komendy (tel. 55 230 21, 55 230 15 19).

Jakub Sawicki, zespól prasowy KMP Elbląg

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%