› zapowiedzi
00:48 / 09.03.2020

Spektakl muzyczno-religijny w elbląskiej katedrze. Gośćmi wieczoru Łukasz Gesek i Andrzej Sowa

Spektakl muzyczno-religijny w elbląskiej katedrze. Gośćmi wieczoru Łukasz Gesek i Andrzej Sowa

fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

28 marca 2020 r. w katedrze pod wezwaniem św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się religijny spektakl muzyczno-pantomimiczny. Gościem wieczoru będzie elbląski muzyk Łukasz Gesek. Świadectwo wygłosi Andrzej Sowa, który przez 11 lat był uzależniony od narkotyków, aby ostatecznie pokonać nałóg. Opowie, w jaki sposób udało mu się ocalić swoje życie.   

Wydarzenie, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Tomasz Jurkiewicz, odbędzie się pod nazwą "Misterium Słowo". Wsparcia wokalnego udzielą: Łukasz Gesek (także gitara), Adelajda Babiel (prowadząca), Kornelia Dobies, Agnieszka Dudycz, Anna Dudycz, Dominika Juszko, Karolina Olbryś, Kinga Tkaczuk, Karola Katarzyniak, Lena Opiela, Lidia Cytacka, Magdalena Grzanka, Wiktoria Jakubik. Na skrzypcach zagra Wiktoria Głowińska, na wiolonczeli – Weronika Głowińska, na saksofonie –  Łukasz Pacer, na basie – Adrian Cywiński, a na perkusji – Wojciech Grabowski.

Warto dodać, że podobne wydarzenie odbyło się w ubiegłym roku (14 kwietnia 2019 r.). Tym razem możemy spodziewać się rozszerzonej formuły, o czym świadczy większa ilość muzyków zaangazowanych w projekt oraz zaproszenie interesującego mówcy Andrzeja Sowy, który opowie o swoich trudnych doświadczeniach i poszukiwaniu sensu w życiu.  

Spektakl rozpocznie się wkatedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu 28 marca 2020 r. o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się przy współpracy Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Stowarzyszenia Christophoros. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1