› relacje
14:28 / 27.11.2012

Spektakl Teatru Biuro Rzeczy Osobistych - relacja

Spektakl Teatru Biuro Rzeczy Osobistych - relacja

fot. Konrad Kosacz

W czwartek (22 listopada) w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych  wystawiono spektakl „Obcy”. Elbląska „Scena na Piętrze” gościła aktorów Teatru „Biuro Rzeczy Znalezionych”.

„Biuro Rzeczy Znalezionych” to gdyńska grupa, w której aktorami są osoby niepełnosprawne umysłowo. Ich działalność to nie tylko sztuka, lecz również terapia i możliwość spotkania z publicznością. Odważnie stawiają czoła wyzwaniu, stale ulepszają swój warsztat, dają odbiorcom siebie i swoje widzenie świata. Nie tylko odgrywają role, lecz również sami próbują sił w pisaniu scenariuszy i reżyserce.

Spektakl pt. „Obcy” to sposób na realizację społecznej misji grupy. Coś nowego zarówno dla grupy jak i widowni, a także coś, co te dwie strony jednoczy, budzi emocje, rodzi doświadczenia. Tematem sztuki jest samotność, zazdrość i poczucie wyobcowania, przy jednoczesnym pragnieniu nawiązania kontaktu, nici porozumienia. To swoista podróż przez życie – od młodości, przez dojrzewanie, po dorosłość. Przed wszystkim jednak historia pokonywania obcości.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Megitza zagrała i zaśpiewała na otwarciu Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Światowidzie

23.11.2012 komentarzy 4

Miedzynarodowe Spotkania Artystyczne to czterodniowa impreza obejmująca warsztaty, prezentacje, wystawy, spektakle i koncerty. Wydarzenie jest na tyle...

Spotkali się - międzynarodowo i artystycznie - podsumowanie MSA

30.11.2012

Sześć postaci chodzi pod dyktando. Kogo? Matki, ojca, otoczenia... Nie ma nikogo kto by się wyrwał, ale istnieje jeszcze szansa. MSA – świat...

Zdjęcia ilość zdjęć 8