› bieżące
20:46 / 03.11.2013

Spokojny świąteczny weekend. Tak dobrze nie było od lat

Spokojny świąteczny weekend. Tak dobrze nie było od lat

Policyjne statystyki dotyczące sytuacji na drogach Warmii i Mazur w czasie działań Znicz 2013 jak do tej pory są dobre. Od czwartku 31 października do niedzielnego południa 3 listopada w wyniku wypadku drogowego nikt nie zginął. W sumie to najspokojniejszy świąteczny listopadowy weekend od czterech lat.

Jednak nie spoczywamy na laurach, mówi mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie nadzorujący policyjne działania. Dziś dzień powrotów. Jesienna aura i warunki drogowe są bardzo wymagające wobec kierowców. Dlatego będziemy na drogach po to, aby wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Dziś od rana setki policjantów pracują na drogach regionu.

Jak mówią funkcjonariusze, jak na razie jest spokojnie. Większego ruchu spodziewamy się późnym popołudniem i wieczorem. Jednak nie zalecamy wyjazdu w daleką podróż w ostatniej chwili. Oprócz ewentualnych utrudnień spowodowanych dużym ruchem policjanci wskazują na trudne warunki drogowe. Szybko robi się ciemno, pada deszcz, jezdnia jest śliska, często leżą na niej liście, dlatego pamiętajmy o dostosowaniu prędkości, właściwej odległości od samochodu, który jedzie przed nami i o tym, że w takich warunkach droga hamowania się wydłuża.

Podsumowując, od czwartku 31.10 do dzisiejszego południa na drogach regionu doszło do 9 wypadków, w wyniku których 11 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 149 kolizji i zatrzymali 44 nietrzeźwych kierowców. Jak do tej pory, dane wskazują na najspokojniejszy od czterech lat świąteczny listopadowy weekend.

KWP Olsztyn

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%