› policja
13:04 / 07.12.2015

Spokojny weekend – mniej policyjnych interwencji

Spokojny weekend – mniej policyjnych interwencji

Elbląscy policjanci zrealizowali w ciągu minionego weekendu 137 interwencji. Podczas nich wylegitymowali 612 osób, skontrolowali 63 auta, i sprawdzili 48 telefonów komórkowych. Te ostatnie kontrolowane są pod kątem pochodzenia z kradzieży.

Policjanci podczas kontroli sprawdzają w bazie numer seryjny aparatu, czyli tzw. IMEI. Jeżeli telefon komórkowy był skradziony, a jego właściciel zgłosił ten fakt, to aparat będzie figurował w bazie, jako utracony w wyniku przestępstwa. Odzyskany - wróci do prawowitego właściciela.

Policjanci zatrzymali 1 osobę poszukiwaną a 20 osób przewieźli do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Większość z nich pochodziła z interwencji domowych. W 5 przypadkach policjanci sporządzili dokumentację tzw. Niebieskiej karty. Dotyczy ona przemocy w rodzinie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali w ciągu weekendu 4 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymany w sobotę w miejscowości Balewo Stanisław B., który kierował daewoo tico miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieco większy wynik, wyszedł po zbadaniu 38-letniego Michała A., zatrzymanego do kontroli w Gronowie Górnym. Alkotest wykazał w jego przypadku 1,82 promila.

Wymienieni mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%