› bieżące
11:26 / 06.12.2012

Spółdzielnia socjalna nie tylko dla bezrobotnych. Szkolenie OWIES w Miłomłynie

Spółdzielnia socjalna nie tylko dla bezrobotnych. Szkolenie OWIES w Miłomłynie

W dniach 17- 18 grudnia, w Miłomłynie, Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej organizuje szkolenie pod hasłem „Spółdzielnia socjalna nie tylko dla bezrobotnych”. Jej celem jest wskazanie organizacjom pozarządowym, samorządom i kościelnym osobom prawnym możliwości i korzyści wynikających z założenia spółdzielni socjalnej.

Spółdzielnia socjalna jest szczególnym rodzajem przedsiębiorstwa społecznego, w której poza celami zarobkowymi realizowane są cele społeczne. Szansę na utworzenie takiej spółdzielni mają zarówno osoby fizyczne, jak również osoby prawne.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają szczegóły zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Trener Krzysztof Leończuk z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku przedstawi podstawowe różnice między spółdzielniami socjalnymi  zakładanymi przez osoby fizyczne i prawne, a także opowie jak założyć i poprowadzić takie jednostki. Wskaże również problemy, których można się spodziewać i wyjaśni, jakim wymogom sprostać oraz jak uzyskać dofinansowanie na założenie spółdzielni.

Szkolenie skierowane jest do podmiotów uprawnionych do tworzenia spółdzielni, a więc: organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego i kościelnych osób prawnych z powiatu elbląskiego, braniewskiego, iławskiego i ostródzkiego, a także do osób bezrobotnych.

Dokumenty zgłoszeniowe można pobrać na stronie:
http://owies.org.pl/1,272-spoldzielnia_socjalna_nie_tylko_dla_bezrobotnych

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 grudnia 2012, w biurze Stowarzyszenia ESWIP, przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu, pod adresem e-mail: s.brynda@eswip.pl lub faksem: 55 235 33 88.

Zakwalifikowanym zostaną zapewnione materiały szkoleniowe, nocleg i wyzywienie w Hotelu Miłomłyn Zdrój. Dojazd we własnym zakresie.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%