› sport
12:09 / 14.12.2012

Sport+ weekend: Warcaby, narty, czy piłka? Każdy znajdzie coś dla siebie

Sport+ weekend: Warcaby, narty, czy piłka? Każdy znajdzie coś dla siebie

Sportowy Elbląg nie zwalnia tempa, nadchodzący weekend przyniesie kolejne emocje w piłce ręcznej, czy tenisie stołowym. Dla tych, którzy chcą sami trochę się poruszać też coś się znajdzie!

Piątek, 14 grudnia:
Zaczynamy od Turnieju Warcabowego organizowanego przez MDK przy ul. Warszawskiej. Jak informuje organizator warcabowe emocje są dostępne dla wszystkich, również dzieci do lat 12. Turniej odbędzie się w MDK, ul. Warszawska 51. Start o godzinie 16.30.

Wieczorem, o 20.45 w hali sportowej przy Gimnazjum nr 9 siatkarze rozegrają jedne z ostatnich meczów w Awangarda Volley Liga. Zagrają ze sobą: Sisley Volley Team - Umel oraz Old Boys - ZNP Elbląg. Zapraszamy o 20.45 na Browarną 1.

Sobota, 15 grudnia:
Od rana można chwytać narty w ręce i ruszyć na stok przy Górze Chrobrego. Zaczyna się bowiem sezon narciarski, zarządca już od kilku dni naśnieżał dostępne zjazdy, więc puchu na pewno nie zabraknie. Inauguracja białego szaleństwa już w sobotę, od godziny 10.00, oczywiście przy Górze Chrobrego.

Jeżeli wolelibyśmy uczestniczyć w sporcie w bierny sposób, to można udać się do hali MOS-u przy Kościuszki, gdzie od godziny 17.00 rozpcoznie się Memoriał Bokserski im. Jerzego Grzankowskiego. Miłośnicy boksu na pewno będą mieli nie lada gratkę, choć organizator - klub Kontra zaprasza też mniej zapalonych kibiców. Gala boksu - hala MOS, ul. Kościuszki 77, godzina 17.00.

Nie na narty, ani na boks czekają pasjonaci piłki ręcznej, którzy również w sobotę znajdą coś dla siebie. Otóż o 18.00 w hali CSB KS Meble Wójcik rozegra I-ligowy mecz z GSPR Gorzów Wlkp. Starcie nie powinno przynieść większych niespodzianek, bo pozytywnie "naładowany" Wójcik, po zwycięstwie w Malborku nie powinien oddać żadnego punktu ostatniej w tabeli drużynie. Ekipa z Gorzowa ma tragiczny sezon, bo nie zdobyli do tej pory (po 11 kolejkach) ani jednego punkcika. KS Meble Wójcik - GSPR Gorzów Wlkp. w sobotę, hala CSB przy ul. Grunwaldzkiej, godzina 18.00.

Niedziela, 16 grudnia:
Sportowa niedziela zaczyna się od 10.00 w hali MOS-u, tam rozpcoznie się 5. kolejka rozgrywek SuperLigi i I ligi ELH. Pierwsi na boisko wyjdą piłkarze z ligi niższej, w której bryluje zespół Decoro, natomiast w SuperLidze trzy zespoły mają taką samą ilość punktów (12 pkt.): DRE, Służby Miejskie oraz AC Mapei. Piątka kolejka ELH: hala MOS, ul. Kościuszki 77od godziny 10.00. 

Parkiet w CSB nie zdąży ostygnąć po sobotniej walce mężczyzn, a już od 12.00 w niedzielę zacznie się kolejny mecz, kiedy to szczypiornistki Startu Elbląg powalczą o punkty w SuperLidze. Może być im niezmiernie ciężko, bo ich rywalem będzie KSS Kielce - zespół notowany na miejscu trzecim w ligowej tabeli. Po ostatniej zdecydowanej wygranej w Pucharze Polski liczymy na dalsze pasmo zwycięstw piłkarek ręcznych z Elbląga. EKS Start Elbląg - KSS Kielce już w niedzielę, w hali CSB (Grunwaldzka 135) o godzinie 12.00. 

Nie można zapomnieć o tenisie stołowym - III ligowa drużyna Mlexera podejmie u siebie rywala z Kętrzyna. Piąty w tabeli Mlexer będzie musiał mocno się postarać, gdyż Olimp Kętrzyn jest notowany dwa oczka wyżej. Elbląscy tenisiści stołowi na pewno dadzą z siebie wszystko, dlatego widowisko będzie, jak zawsze, wspaniałe. Mlexer Elbląg - Olimp Kętrzyn już w niedzielę, w hali sportowej ZSG, przy ul. Królewieckiej 128 od godziny 14.00. 

Imprez dużo, emocji na pewno nie zabraknie, będzie sie działo! Wszystkie szczegóły dotyczące imprez sportowych znajdziecie w naszym kalendarzu.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%