› bieżące
19:44 / 16.05.2024

Sportowe emocje na rolkowisku w Elblągu

Sportowe emocje na rolkowisku w Elblągu

fot. Nadesłane.

Przed nami pierwsze oficjalne zawody sportowe na rolkowisku w hali Helena. W Pucharze Elbląga w jeździe figurowej na rolkach, który odbędzie się w najbliższy weekend (18-19.05), wystartuje około 100 zawodniczek i zawodników. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Elbląga Michał Missan.

Rolkowisko w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej 1 powstało w ubiegłym roku w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg. To specjalna nawierzchnia, polipropylenowa, która poza sezonem zimowym pokrywa całą przestrzeń głównej płyty lodowiska (60x30 m) w hali Helena przy ul. Karowej.

W najbliższy weekend (18-19.05) właśnie w tym obiekcie odbędzie się Puchar Elbląga w jeździe figurowej na rolkach. Organizatorzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Szóstka Elbląg spodziewają się przyjazdu około 100 zawodniczek i zawodników z takich klubów jak: MKS Rewia Warszawa, AZS Warszawa, KŁF Lajkonik Kraków, KS Filip Katowice, Łyżwy3City Gdańsk, KS Axel Wrocław, AS Lublin, MKS Trójka Toruń, KS Skate Bydgoszcz, UKSLF Mors Dębica, KJF Spin on Rolls Rumia oraz oczywiście gospodarze z UKS Szóstka Elbląg.

- Czeka nas świetne widowisko jazdy figurowej na rolkach. Nasz klub po raz pierwszy będzie organizatorem Pucharu Elbląga w tej dyscyplinie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za świetne występy – poinformował UKS Szóstka.

Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Elbląga Michał Missan.

- Organizatorom życzę powodzenia w organizacji przedsięwzięcia, a startującym zawodniczkom i zawodnikom udanej rywalizacji – napisał do organizatorów.

Co ważne, zawody w Elblągu będą również eliminacjami do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportu. W sobotę rywalizacja w hali Helena będzie toczyła się w godz. 12:45-19:00, a w niedzielę 9:00-15:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Główne cele tego wydarzenia to upowszechnianie i popularyzacja jazdy figurowej na rolkach wśród mieszkańców Elbląga i okolic, wyławianie talentów, a także promocja Elbląga. Zawody zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%