› rozwój i edukacja
08:36 / 03.12.2012

Sportowo i intelektualnie. Turniej Gromad Zuchowych w SP Nr 8

Sportowo i intelektualnie. Turniej Gromad Zuchowych w SP Nr 8

W minioną sobotę 1 grudnia odbyło się iście sportowe wydarzenie, w którym wzięła większość elbląskich gromad zuchowych. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i intelektualnych. Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 zuchy mogły skorzystać z profesjonalnej sali sportowej.

Na początek organizatorka przedsięwzięcia, dh. Cecylia Kacprzak zaproponowała dzieciom rozgrzewkę oraz trening okrzyków, którymi będą dopingować swoich kolegów. Zuchy podzieliły się na 5 grup i zaczęliśmy zawody!
Młodzi sportowcy przy wykonywaniu zadań nie zapominali o zasadzie fair-play i rywalizacji zgodnej z Prawem Zucha. Najwięcej śmiechu i zabawy dzieci, jak i widzowie obecni na Turnieju, miały podczas skakania na jednej nodze - niektórzy mieli duży problem z utrzymaniem równowagi.
 
- Dzieci świetnie się bawiły, bardzo dobrze były przygotowane do konkurencji, gratuluję wszystkim zawodnikom -€“ mówi dh. Cecylia Kacprzak, organizatorka Turnieju.
Jurorzy nagrodzili wszystkie gromady, które wzięły udział w wydarzeniu oraz wyróżnili najlepszych zawodników w konkurencjach indywidualnych. Wybrano również „najdzielniejszego zawodnika” oraz „najlepszego kibica”.
 
 Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu STOP NAŁOGOM, dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%