› bieżące
10:44 / 10.09.2013

Spotkaj artystów na ulicy. Plener Malarski Elbląg 2013

Spotkaj artystów na ulicy. Plener Malarski Elbląg 2013

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Od piątku do piątku (6-13.09) w Elblągu trwa plener malarski pod tytułem „Elbląg 2013”. Na ulicach miasta można spotkać artystów zainspirowanych naszym miastem i okolicą.

Organizatorem pleneru jest Klaster Kultury i Biznesu BizArt, Galeria ZUM i Departament Kultury Urzędu Miasta w Elblągu. Na zaproszenie odpowiedziało trzynastu artystów z całej Polski. Wśród nich jest także pięciu elblążan.

Tematem pleneru malarskiego jest Elbląg szeroko rozumiany jako miasto a także i jego najblizsze otoczenie. Na początku, by szukać inspiracji artyści uczestniczyli w wycieczce objazdowej po naszym mieście i okolicach. Zwiedzali Stare Miasto, Bażantarnię, a także Raczki Elbląskie, Suchacz, Kadyny i Nadbrzeże. Po najciekawszych miejscach oprowadzał ich Tomasz Gliniecki, na co dzień pracujący w elbląskim muzeum.

Obecnie artystów można spotkać przy pracy w plenerze, na ulicach miasta lub w Ratuszu Staromiejskim. Niektórzy inspiracji szukają wyjeżdżając za miasto.

Plener zakończy się w piątek 13.09 wernisażem w Ratuszu Staromiejskim o godzinie 18-tej, podczas którego będziemy mogli obejrzeć efekty ich pracy. Zapraszamy.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4