› bieżące
12:35 / 05.05.2014

Spotkania z pasjami

Spotkania z pasjami

fot. nadesłane

Wiele mówi się o tym, że ruch to zdrowie i nie ma co do tego wątpliwości. Warto się ruszać i to w każdym wieku. Najlepszym tego przykładem jest Urszula Szczurek – 75-letnia instruktorka fitness, z którą będzie można się spotkać podczas najbliższego „Spotkania z pasjami”. Zapraszamy w czwartek 8 maja o godz. 11.00 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.

Pozytywna energia i mnóstwo dobrych rad – tak uczestnicy podsumowali ostatnie spotkanie z psychoterapeutką i pisarką Katarzyną Miller! Co przed nami? Bohaterką kolejnego spotkania będzie 75-letnia instruktorka fitness pani Urszula Szczurek. Pani Urszula od lat prowadzi zajęcia ruchowe dla seniorów oraz chętnie dzieli się z innymi pozytywną energią, płynącą z uprawiania ćwiczeń fizycznych.

Projekt „Spotkania z pasjami” realizowany przy współpracy z Fundacją Orange zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on-line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Więcej informacji: Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 18 Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81

1
2
oceń tekst 3 głosów 33%