› bieżące
13:58 / 07.04.2014

Spotkania z pasjami z Emilianem Kamińskim

Spotkania z pasjami z Emilianem Kamińskim

fot. nadesłane

Kontynuując ubiegłoroczny cykl „Spotkania z pasjami” ponownie zapraszamy seniorów na wideokonferencje do biblioteki, podczas których będzie można poznawać kolejnych bohaterów i ich pasje. Najbliższa wideokonferencja – z Emilianem Kamińskim, odbędzie się w czwartek 10 kwietnia o godz. 11.00 w Sali Audiowizualnej przy ul. św. Ducha 3-7 oraz w Filii nr 6 przy ul. Słonecznej. Wstęp wolny.

Projekt „Spotkania z pasjami” zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on-line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Bohaterem najbliższej wideokonferencji będzie Emilian Kamiński – aktor (ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych), reżyser, założyciel Fundacji Atut, Teatru Kamienica i człowiek wielu pasji! Oprócz pasji związanej ze swoją pracą – opowie również o miłości, jaką darzy Warszawę. Zapraszamy!

Więcej informacji:

Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 18

Filia nr 6, ul. Słoneczna 29 tel. (55) 625 60 80/81

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%