› biznes
00:07 / 02.10.2019

Spotkanie EKSK w Restauracji Duchówka

Spotkanie EKSK w Restauracji Duchówka

fot. Marcin Mongiałło

Jedenaste już spotkanie Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni miało miejsce w uroczej, stylowo urządzonej Rastauracji Duchówka przy ulicy 3 Maja w Elblągu. Lokal mieści się w klasycystycznej willi, która przez lata popadała w coraz większą ruinę, aż do 2003 roku, kiedy została pieczołowicie odrestaurowana. 

Na spotkanie przybyło piętnastu członków EKSK, jak również przedstawiciele nowej Hurtowni Rybnej HURT-FISH z siedzibą w Elblągu (kontakt: 667085498) oraz browaru rzemieślniczego Last Bell z Pasłęka, który został nowym, oficjalnym partnerem klubu.

Poruszono wiele interesujących tematów, między innymi wyjazd na II Festiwal „Bulwa” w Jerutkach pod Szczytnem, którego zadaniem jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji ziemniaka w jadłospisach mieszkańców północno-wschodniej Polski. Wydarzenie ma również na celu uświadamiać społeczność regionu w temacie dużej wartości odżywczej bulw ziemniaka, które w ostatnich kilkudziesięciu latach straciły na swej popularności. Na festiwalu nie zabraknie członków Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni, których powita na miejscu członek EKSK, gospodarz imprezy – Michał Denesiuk. Innym poruszanym tematem była organizacja Warsztatów Kulinarnych z Szefami Kuchni w Zespole Szkół Gospodarczych, które odbędą się pod nazwą: „Ryby bez Tajemnic”.

Członkowie Elbląskiego Klubu Szefów kuchni dziękują właścicielowi Restauracji Duchówka za możliwość organizacji spotkania w tym wspaniałym miejscu, za przepyszne i profesjonalną obsługę.

Polecamy. Idealne miejsce na obiad czy imprezę – rekomendują. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 3