› zapowiedzi
11:59 / 03.12.2012

Spotkanie w Kawiarence Klio - prezentacja książki Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim

Spotkanie w Kawiarence Klio - prezentacja książki Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim

fot. źródło: MAH

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek, 4 grudnia 2012 r. o godzinie 17.30, do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu na kolejne popołudnie w kawiarence Historycznej Clio. Spotkanie miłośników historii będzie poświęcone książce – katalogowi do wystawy „Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim”.

Niedawno otwarta w elbląskim muzeum wystawa, w nowy sposób pokazująca bogactwo wynikające z trzech dekad badań archeologicznych na obszarze Starego Miasta, jest wzbogacona o specyficzną publikację. Ten bogato ilustrowany album zawiera popularne w treści omówienie zgromadzonych i prezentowanych w muzeum zbiorów. Jest też okazją do poznania skomplikowanych losów Elbląga, z powodu których stał się oryginalnym na skalę Europy poligonem archeologicznym. Autorami książki są: Joanna Fonferek, Mirosław Marcinkowski i Urszula Sieńkowska. Modernizację wystawy i publikację katalogu dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy na wtorkowe spotkanie do muzeum, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (budynek Gimnazjum). Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Historyczne O/Elbląg i Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.

Tomasz Gliniecki

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%