12:45 / 02.04.2014

Spotkanie z autorem Kanalii i Lęgowiska zła - Edwardem Pukinem

Spotkanie z autorem Kanalii i Lęgowiska zła - Edwardem Pukinem

We wtorek 8 kwietnia o godzinie 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z elbląskim pisarzem, społecznikiem i politykiem Edwardem Pukinem – autorem książek: „Kanalie” i „Lęgowisko zła”. Wstęp wolny.

„Kanalie” „Kanalie...” – debiutancka powieść Edwarda Pukina, której fabuła oparta jest na autentycznym sporze pomiędzy prezesem dużej firmy produkcyjnej a jej nowym zarządem, podczas którego bohater, walcząc z korupcją i niesprawiedliwością, stoi na krawędzi utraty dorobku całego życia. Książka wyróżniona została w konkursie literackim Elbląski Rękopis Roku 2007.

„Lęgowisko zła” Edi, otoczony pajęczyną zależności i interesów, łączącą skorumpowanych urzędników, jest bez szans w walce z jego ciemiężycielami. I chociaż ratuje dom rodzinny, to jednak ostatecznie przegrywa z mocą układu. W poczuciu bezsilności odstępuje od bezpośrednich starć na sali sądowej i stosuje inny sposób walki. Decyduje się na opisanie zdarzeń w formie powieści, którą zamierza opublikować.

„…Politycy, aby utrzymać władzę, lokują gdzie się tylko da swoje agendy, rozbudowują do granic absurdu administrację – ewidentną armię ich obrońców, która jest gotowa osłaniać ich, bo jednocześnie walczy o zachowanie swojego bytu. Nazywam to swoistym lęgowiskiem zła, które nawet wypalone – podobne do obrazów zniszczeń /…/ wcześniej czy później… odradza się/…/ .” /fragment „Lęgowiska zła”

Edward Pukin – pisarz (prozaik) członek Związku Literatów Polskich, a zarazem publicysta, znany również w Elblągu, jako społecznik i polityk. W 2011r. kandydował do Sejmu RP z ramienia partii Polska Jest Najważniejsza, a w wyborach przedterminowych 2013 r. na prezydenta Elbląga. Urodził się w 1946 roku w okolicach Książa na Dolnym Śląsku. Od 1947 roku elblążanin. Uczeń SP nr 4 i SP nr 13 oraz maturzysta Technikum Mechanicznego w Elblągu, w 1985 roku ukończył zaoczne studia magisterskie na wydziale Turystyki i Rekreacji – Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. - „Dla jednych, osoba bardzo kontrowersyjna, dla innych człowiek, któremu dobro mieszkańców i miasta, jest najważniejsze” – tak scharakteryzowano postać Edwarda Pukina – autora debiutanckiej książki pt. „Kanalii”, nagrodzonej w konkursie literackim Fundacji Elbląg.


Podczas spotkania laudację o twórczości Edwarda Pukina wygłosi dr Ryszard Tomczyk.

1
7
oceń tekst 8 głosów 13%