› bieżące
11:05 / 20.10.2014

Spotkanie z marimbą i perkusją

Spotkanie z marimbą i perkusją

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert z udziałem Radosława Szarka – pasjonata marimby i perkusji, który ukaże całkiem nowe oblicze instrumentów. Kameralistów poprowadzi znakomity dyrygent Robert Kabara, twórca Orkiestry Sinfonietta Cracovia. Obecnie współpracujący ze Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach.

Na początek tego muzycznego spotkania artyści wykonają dwa utwory na marimbę, perkusję i orkiestrę smyczkową Bertholda Hummela oraz Emmanuela Séjourné. W drugiej części koncertu usłyszymy „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Béli Bartóka, inspirowane węgierskimi pieśniami ludowymi.

Marimba to instrument nietuzinkowy, w Afryce oraz Ameryce Środkowej wykorzystywana jest w wersji etnicznej, jako rodzaj archaicznego ksylofonu. Natomiast marimba używana przez profesjonalnych muzyków to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych. Pozwala na wirtuozerskie popisy, przez co utwory na marimbę przyjmowane są przez publiczność z aplauzem. Możliwości tego instrumentu oraz wirtuozerię Radosława Szarka można usłyszeć na stronie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: www.eok.elblag.eu w zakładce Multimedia.

7 listopada 2014 r., godz. 19:00, Ratusz Staromiejski w Elblągu.
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski.
Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00-16:00, wt., czw. 8:00-18:00.
Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%