› bieżące
17:40 / 05.11.2013

Spotkanie z pasjami. Na naukę nigdy nie jest za późno

Spotkanie z pasjami. Na naukę nigdy nie jest za późno

fot. nadesłane

W czwartek 7 listopada o godz. 11.00 zapraszamy seniorów do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na wideokonferencję w ramach cyklu „Spotkania z pasjami” z Robertem Jurkiem, który na emeryturze zafascynował się cyfrowym światem. Wstęp wolny.

Robert Jurek – będąc na emeryturze nauczył się obsługi komputera i Internetu. Swoje umiejętności zaczął wykorzystywać nie tylko dla celów własnych, ale również prowadząc szkolenia dla osób starszych. Właśnie z tego powodu zaczęto go nazywać „Latarnikiem Polskiej Cyfryzacji”. Pan Robert Jurek jest doskonałym przykładem, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Projekt „Spotkania z pasjami” zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 12 spotkań on-line w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych.

Tematyka spotkań obejmie następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Wideokonferencje odbywają się w ramach projektu edukacyjno-animacyjnego dla seniorów realizowanego przez Fundację Orange w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej informacji Dział Literatury dla Dorosłych ul. Zamkowa 1 tel. 55-611-31-86(87)

Tekst: Aleksandra Buła Dział Komunikacji Społecznej Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%