› zapowiedzi
15:47 / 07.05.2013

Spotkanie z piosenką retro w piątek 10 maja w Ratuszu Staromiejskim

Spotkanie z piosenką retro w piątek 10 maja w Ratuszu Staromiejskim

Pod takim tytułem w Ratuszu Staromiejskim w najbliższy piątek 10 maja o godz. 18.00 odbędzie się koncert piosenek z repertuaru Kaliny Jędrusik, Ireny Santor, Hanny Banaszak i Maryli Rodowicz. Zaśpiewa elblążanka Hanna Gieda, a akompaniować jej będzie Marta Osowska- Utrysko. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Hanna Gieda jest muzykiem z wykształcenia i pasji. To uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, tegoroczna maturzystka. Jest fagocistką i wokalistką. Przez lata była związana z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, gdzie uczyła się śpiewu pod kierunkiem Marty Osowskiej-Utrysko. Jest laureatką konkursu wokalnego "Jedzie pociąg z daleka", Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego "Talent", była również stypendystką Programu Stypendialnego Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej.

Marta Osowska-Utrysko, rocznik 1980; pianistka, teoretyk muzyki, pedagog, animator kultury; ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz wydział kompozycji i teorii muzyki. Aktywna pianistka i kameralistka. Występowała m. In. w Bayreuth, Kaliningradzie, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Inowrocławiu, Włocławku, Zakopanem, Elblągu. Autorka licznych publikacji naukowych. Od 2006 roku współpracuje z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu jako pianistka, instruktor wokalny, aranżer oraz twórca projektów kulturalnych. Prowadziła muzykoterapię dla osób niepełnosprawnych, jest wykładowcą Uniwersytetu III Wieku w Elblągu. Jest twórcą i reżyserem musicali, słuchowisk muzycznych. Komponuje muzykę dla dzieci. Z pasją angażuje się w życie kulturalny swojego regionu inicjując liczne wydarzenia i projekty kulturalne. Jest prezesem Towarzystwa Muzycznego Eroica. Prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Malborku.

W kwietniu tego roku w Warszawie, obie Panie brały udział w KONKURSIE MISTRZOWSKIM DLA PEDAGOGÓW (INTERNATIONAL MASTER COMPETITION FOR MUSIC TEACHERS), gdzie jury  zajęły pierwsze miejsce w kategorii KAMERALISTYKA. 

Departament Kultury

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%